1402-12-021402-12-12bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : شنبه ، 12 اسفند 1402

کد خبر : 130831

 
امام جمعه همدان:

مبالغ زکات برای تقویت زیرساخت‌ها هزینه شود
تاریخ خبر : 1401-12-16
     
 
 
     
متن خبر : انجام پروژه‌هایی مربوط به زیرساخت در آینده برای اهالی هر منطقه منافعی خواهد داشت که مبالغ زکات باید بیشتر در عرصه زیرساخت‌ها هزینه شود.

امام جمعه همدان در شورای زکات با تأکید بر اینکه این مجموعه، وظیفه سیاستگذاری در عرصه زکات در استان را بر عهده دارد، اظهار کرد: آشنایی با نقاط ضعف و قدرت شهرستان‌های مختلف و به‌خصوص مراکز موفق‌تر می‌تواند برای رشد بهتر دیگر مناطق مؤثر باشد.

حجت الاسلام و المسلمین حبیب‌ا... شعبانی با تأکید بر لزوم توجه به زیرساخت‌ها در استفاده از زکات، یادآور شد: در گزارشی که ارائه شد، بیشتر مبالغ زکات در حوزه کمک‌های معیشتی و هزینه‌های روزانه نیازمندان بود، در صورتیکه باید مقدار بیشتر آن در عرصه زیرساخت‌ها استفاده شود.

امام جمعه همدان افزود: انجام پروژه‌هایی مربوط به زیرساخت در آینده برای اهالی هر منطقه منافعی خواهد داشت و باید این مجمع با سیاستگذاری، هزینه‌کردها را به سمت زیرساخت‌ها سوق دهد.

وی با تأکید بر اینکه در جلسات گزارش‌ها باید دقیق باشد، تا در تصمیم‌گیری‌ها با مشکل روبه‌رو نشویم، یادآور شد: یکی دیگر از مشکلاتی که متأسفانه با آن روبه‌رو هستیم و لازم است تا ائمه جمعه و مبلغان نسبت به آن حساس باشند، ترویج فرهنگ کار در جامعه است.

به گزارش فارس،نماینده ولی فقیه در استان همدان، تصریح کرد: امروز گاهی از موارد و به دلیل نبود انسجام در بین مجموعه‌های حمایتی، برخی از افراد از چند مجموعه کمک‌هایی را دریافت می‌کنند و لذا کمتر به سراغ فعالیت و کار می‌روند.

وی با بیان اینکه در اسلام قرض گرفتن مکروه است، گفت: قرض‌دادن مستحب است اما قرض‌گرفتن و وام‌گرفتن در اسلام مکروه و توصیه نمی‌شود، بنابراین باید به سمتی حرکت کنیم که فرهنگ کار در جامعه توسعه پیدا کند.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.