پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : چهارشنبه ، 2 خرداد 1403

کد خبر : 124245

 
مربی کشتی همدان در جام تختی:

کشتی استان در تنکابن نمره قبولی گرفت
تاریخ خبر : 1401-03-25
     
 
 
     
متن خبر : در چهل و دومین دوره رقابت‌های بین‌المللی کشتی آزاد جام تختی که کشتی‌گیران بسیار خوبی از سراسر کشور حضور داشتند، کشتی‌گیران استان نمایش قابل قبولی ارائه دادند و در تنکابن نمره قبولی گرفتند.
 با توجه به اینکه در چند وزن هم کشتی‌گیر نداشتیم با کسب یک طلا، یک نقره، ۲ برنز و یک عنوان هفتمی خوب ظاهر شدیم و نتایج خوبی گرفتیم.
مربی تیم کشتی همدان در جام بین‌المللی تختی با اعلام این مطلب به ایرنا گفت: در این مسابقات با ۱۳۵ کشتی‌گیر از کشورهای ایران، ارمنستان و گرجستان حضور داشتیم که در پایان تیم ایران با ۲۴۵ امتیاز به‌عنوان قهرمانی دست‌یافت و تیم‌های ارمنستان و گرجستان به ترتیب با ۹۳ و ۲۸ امتیاز، دوم و سوم شدند.
وحید بیگم جانی مربی کشتی همدان که هدایت کشتی‌گیران استان در جام بین‌المللی را برعهده داشت؛ عملکرد آزاد کاران همدانی در جام تختی را مثبت ارزیابی کرد و افزود: در این مسابقات 7 کشتی‌گیر در ۶ وزن سهمیه داشتیم و در 4 وزن نیز نماینده‌ای نداشتیم اما درمجموع نتایج راضی‌کننده‌ای داشتیم.
وی خاطرنشان کرد: در ۵۷ کیلوگرم میثم فیروزآبادی در همان دور نخست کشتی خود را واگذار کرد، این کشتی‌گیر قبل از مبارزه وزن زیادی کم کرد که با توجه به سن و سال بالا نتوانست موفق عمل کند. همچنین در وزن ۶۱ کیلوگرم مرتضی فرزین‌فر با مصدومیت مواجه شد و نتوانست روی تشک برود و سعید انوری دیگر کشتی‌گیر همدانی در این وزن هم در گروه بسیار سختی قرار گرفت و در دور مقدماتی برابر رضا اطری، قهرمان سابق آسیا از بابل تن به شکست سنگین ۶ بر صفر داد و حتی با وجود فینالیست شدن اطری، آزادکار همدانی در گروه شانس مجدد هم نتوانست از فرصت به‌دست‌آمده برای کسب حداقل مدال برنز استفاده کند.
بیگم جانی افزود: یوسف کامرانی نماینده همدان در وزن ۷۰ کیلوگرم بود با وجود اینکه در گروه بسیار سختی قرار گرفت اما تا نیمه‌نهایی پیش رفت و در نیمه‌نهایی هم مقابل امیرمحمدیزدانی، نایب ‌قهرمان جهان 4 بر ۲ شکست خورد و درنهایت در رده‌بندی، کشتی‌گیر مطرح ارمنستانی را برد و مدال برنز گرفت.
وی ادامه داد: در وزن ۸۶ کیلوگرم هم هادی وفایی کشتی‌های خوبی گرفت و در فینال برابر علیرضا کریمی آماده شد و در بازی قهرمان جهان قرار گرفت و باخت اما درمجموع با توجه به شرایطش خوب بود.
اما کشتی‌گیر 92 کیلویی استان خوش درخشید و صاحب مدال زرین این رقابت‌ها شد.
دریکی از حساس‌ترین کشتی‌های استان در وزن ۹۲ کیلوگرم مهدی حاجی لوئیان مسیر دشواری را سپری کرد تا در فینال به احمد بذری برسد.
کشتی‌گیر مازنی که دارای مقام‌های قهرمانی در تیم جوانان و امیدها بود و به حریف اصلی حاجی لوئیان تبدیل‌شده بود. ما وی را به‌خوبی آنالیز کردیم و همین مسأله باعث شد تا حاجی لوئیان به‌خوبی بتواند بر حریف چیره شود.
این مربی کشتی همدان تصریح کرد: در وزن ۹۷ کیلوگرم داستان متفاوت بود و استرس اجازه نداد دانیال شریعتی به قهرمانی برسد و در مبارزه قبل از فینال برابر مجتبی گلیچ دارنده مدال برنز جهان و قهرمان سابق آسیا شکست خورد و درنهایت سوم شد. دانیال چند بار در بازی مقابل این کشتی‌گیر شکست‌خورده بود و به همین دلیل در این مبارزه با استرس ظاهر شد و در نهایت با اختلاف کم شکست خورد.
وحید بیگم جانی خواستار توجه بیشتر مسئولان مرتبط به‌ویژه هیأت کشتی از کشتی‌گیران شد و مدعی شد هیأت کشتی هزینه کشتی‌گیران و مربیان را برای اعزام به این مسابقات نداد و بنده خود هزینه‌ها را پرداخت کردم.
آزادکاران منتخب استان همدان در این رقابت‌ها موفق به کسب چهار نشان رنگارنگ شدند.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.