پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : جمعه ، 1 تير 1403

کد خبر : 134373

 
واکنش گل‌محمدی به احتمال عدم تیم‌داری شهرداری:

همدان به تیمداری فوتبال بی‌تفاوت است!
تاریخ خبر : 1402-06-28
     
 
 
     
متن خبر :


 سرمربی سابق تیم‌های پاس و شهرداری با ابراز تاسف از احتمال انحلال تیم فوتبال شهرداری همدان گفت: گسترش فوتبال و حمایت از باشگاه‌ها چندین پیام و دستاورد دارد که مهمترین آن افزایش شور و نشاط اجتماعی و همچنین توسعه و پیشرفت شهر و استان است.

هادی گل‌محمدی تصریح کرد: وقتی تیم شمس آذر قزوین در لیگ یک فعالیت داشت و برای صعود به لیگ برتر می‌جنگید  مسئولان قضایی استان قزوین مدعی شدند میزان جرم و جنایت در این شهر به شدت کاهش پیدا کرده و باعث شده هر هفته هزاران نفر به استادیوم رفته و انرژی خود را تخلیه نمایند. به همین دلیل می‌گویم فوتبال می‌تواند سبب کاهش جرائم اجتماعی و اعتیاد و افزایش سلامت اجتماعی شود.

گل‌محمدی با اشاره به اینکه مسئولان بسیاری از استان‌های کشور این امر مهم را درک کردند، به خبرنگار ما گفت: مسئولان استان‌هایی که در لیگ‌های کشوری فعالیت دارند تمام قد از تیم‌های خود حمایت و برای حفظ امتیاز خود یا ارتقا جایگاه تیم‌شان تلاش می‌کنند. استان‌هایی که تیم ندارند در حال رایزنی برای خرید امتیاز برای شهرهای خود هستند و برخی از استان‌ها نیز مانند اردبیل و ایلام امتیاز خریدند.

وی تصریح کرد: با همه این اوصاف در حالی که همدان دو تیم در لیگ دسته دوم دارد که سرمایه های استان محسوب می‌شوند به امان خدا رها شدند و حمایت‌های لازم از آنها انجام نمی‌گیرد . این پیشکسوت اذعان کرد: پاس با مشکلات عدیده مدیریتی و مالی دست و پنجه نرم می‌کند و حالا خبر رسیده شهرداری هم نمی‌تواند تیمداری کند.

مربی سابق تیم پاس با اشاره به اینکه در صورت عدم تیم‌داری شهرداری در لیگ ۲ فوتبال همدان با پسرفت شدیدی مواجه خواهد شد گفت: بسیاری از بازیکنان در کل استان و هزاران بازیکن که در آکادمی باشگاه شهرداری با هزاران امید و آرزو و سختی در رده‌های مختلف سنی فعالیت دارند چشم امید به این دو تیم دارند که روزی به عضویت این تیم‌ها درآیند که در صورت انحلال تیم شهرداری، جدا از بازیکنان بزرگسالان که از چرخه خارج می‌‌گردند، هزار نوجوان و جوان فوتبالیست انگیزه‌های خود را از دست می‌دهند.

گل‌محمدی با اشاره به اینکه بسیاری از استان‌ها با اتکا به صنایع بزرگ دولتی به تیمداری با هزینه‌های هنگفت ادامه می‌دهند، تاکید کرد: در همدانی که صنایع بزرگی نداریم که از ورزش حمایت کنند ارگانی مثل شهرداری می‌بایست بار ایجاد نشاط اجتماعی در ورزش و فوتبال را برعهده بگیرد.

وی با اشاره به اینکه نمایندگان همدان در مجلس و در پارلمان شهری با رای مردم در این جایگاه حضور دارند و نگاه دلسوزانه‌ای به ورزش و جوانان دارند، باید در راه رضایت مردم و جوانان قدم بردارند، ادامه داد: هزینه برای این تیم‌ها سرمایه‌گذاری برای آینده است و باعث شور و نشاط اجتماعی و زنده نگه داشتن آرزوی هزاران جوان و نوجوان و کاهش جرایم و آسیب‌های اجتماعی می‌شود.

این مربی در پایان خاطرنشان کرد: از همه مسئولان بلندپایه شهری تقاضا دارم برای حفظ و حمایت سرمایه های استان از هیچ تلاشی فرو گذار نباشند.

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.