1399-05-051399-05-15bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : چهارشنبه ، 15 مرداد 1399

کد خبر : 94694

 
شهردار همدان در بازدید از دانشگاه صنعتی همدان :

طرح جامع شهر همدان باید متمرکز بر توسعه فضای دانشگاهی باشد
تاریخ خبر : 1398-03-20
     
 
 
     
متن خبر :

شهردار همدان گفت: مایه افتخار است که همدان شهری دانشگاهی است و دانشگاه صنعتی همدان تأثیر و درخشش مهمی در این خصوص داشته است.
عباس صوفی در  بازدید از دانشگاه صنعتی همدان گفت: مسئولیت شهرداری نه تنها حوزه عمران و توسعه، بلکه حوزه فرهنگی شهر نیز می باشد و تلاش شهرداری همدان بر باز کردن فضا و بسترسازی جهت توسعه و ارتقاء سطح فرهنگ و دانش شهر است.
شهردار همدان افزود: ‌دانشگاه صنعتی همدان می‌تواند شهرداری را در حوزه مدیریت شهری کمک نماید و در قالب پایان نامه های دانشجویی و انجام پروژه های مرتبط با مدیریت شهری در این دانشگاه می تواند ما را در حل مسائل و مشکلات شهر یاری دهد.
صوفی تصریح کرد: تلاش دانشگاه صنعتی همدان جهت تقویت ارتباط با بخش صنعت شایان تقدیر است و این امر در آینده نزدیک موجب می شود تا مدیران جوان وارد عرصه صنعت شهر شوند.
شهردار همدان از دانشگاه صنعتی خواست تا در فرهنگسرای کسب و کار شهرداری همدان، این مجموعه را یاری دهد.
صوفی در ادامه بازدید از دانشگاه صنعتی همدان گفت: با توجه به ظرفیت ها و پتانسیل های موجود در دانشگاه صنعتی همدان، موضوعاتی مانند مصرف انرژی، انرژی های نوین و... از جمله مواردی است که این مرکز علمی می تواند آنها را مورد پژوهش و تحقیق قرار دهد.
رئیس دانشگاه صنعتی همدان در این جلسه گفت: جانمایی سه دانشگاه صنعتی، بوعلی و علوم پزشکی همدان در یک منطقه و در مجاورت هم، این بخش از شهر را به منطقه دانشگاهی تبدیل کرده است و رویکرد مدیریت ارشد استان می تواند در جهت توسعه و گسترش این فضا باشد و انتخاب منطقه ای جهت احداث شهرک خوابگاهی در طرح جامع شهر همدان  در مدیریت فرهنگی و ساماندهی ترافیکی این شهر که یک شهر دانشگاهی است کمک مؤثری می نماید.
محمود نیلی در ادامه افزود:‌ توسعه شهر وابسته به توسعه دانشگاه است و منابع انسانی و نخبگان دانشگاهی مؤثر می توانند رفاه و پیشرفت را برای شهر همدان به ارمغان آورند.
در پایان شهردار همدان  ضمن بازدید از محوطه دانشگاه درخصوص رفع مشکلات زمین های دانشگاه جهت احداث پروژه های جدید  قول همکاری های  مساعد شهرداری همدان را دادند.
 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.