پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : پنجشنبه ، 3 فروردين 1402

کد خبر : 124189

 
زائران همدانی و کردستانی از فرودگاه همدان عازم خانه خدا می‌شوند
تاریخ خبر : 1401-03-22
     
 
 
     
متن خبر :


 زائران بیت ا... الحرام استان همدان و کردستان در قالب پنج پرواز از فرودگاه همدان عازم خانه خدا می شوند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری همدان در نشست هماهنگی اعزام حجاج اظهار کرد: کارگزاران حج تنظیم کننده و هماهنگ کننده اجرای یکی از فرامین الهی هستند بنابراین باید از همه ظرفیت ها برای برگزاری این آیین معنوی به بهترین نحو ممکن استفاده کنند.
به گزارش ایرنا، حسن رضانیا خاطرنشان کرد: انتظار می رود با پیگیری مسئولان و نمایندگان مردم استان همدان در خانه ملت برای سال‌های آینده پرواز حجاج از فرودگاه همدان به خانه خدا تثبیت شود تا شاهد دل نگرانی زائران حجاج در زمینه پروازها نباشیم.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار همدان ادامه داد: کارگزاران این استان به عنوان خادمان مردم در دولت مردمی از همه ظرفیت ها برای تثبیت پرواز همدان به خانه خدا استفاده می کنند تا شاهد چشم انتظاری زائران در زمینه برقراری پروازهای حج نباشیم.
رضانیا تأکید کرد: به تازگی اخبارهای ضد و نقیضی در زمینه برقرار نشدن پرواز حجاج از فرودگاه همدان منعکس و سبب سردرگمی حجاج شد که در این راستا باید فرودگاه و حج و زیارت استان یک سخنگو برای این موضوع انتخاب کنند تا از بیان مطالب پراکنده و چند کلامی پرهیز شود.
وی خواستار برگزاری نشست های توجیهی برای به حداقل رسیدن تردد به سمت فرودگاه برای بدرقه زائران شد و گفت: باید مکانی در نزدیکترین محل به فرودگاه برای اسکان اضطراری زائران در زمان تأخیر پرواز پیش بینی شود.
مدیر حج و زیارت استان همدان نیز گفت: یک هزار و ۳۰۲ زائر استان های همدان و کردستان از فرودگاه همدان عازم خانه خدا می شوند که سهم استان همدان از این تعداد زائر ۸۴۰ نفر است.
حمیدرضا واحدنژاد افزود: این تعداد زائر خانه خدا در قالب پنج پرواز ۲۶۰ نفره عازم سرزمین نزول قرآن می شوند.


 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.