پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : چهارشنبه ، 6 تير 1403

کد خبر : 131809

 
گفت‌وگو و کارهای تشکیلاتی در جامعه رنگ باخته‌ است
تاریخ خبر : 1402-02-14
     
 
 
     
متن خبر :


گفت‌وگو  و  کارهای تشکیلاتی در جامعه امروزی ما رنگ باخته‌ است.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی همدان گفت: در بدنه دانشگاه، مهم نیست رئیس چه کسی باشد و آن چیزی که حائز اهمیت بوده، عملکرد است و اینکه چه کسی قدر این قشر را می‌داند و به رفاه استاد و کارمند توجه بیشتری دارد.

حجت الاسلام رضا محمدی در آیین افتتاحیه طرح ملی اعتلا در دانشگاه آزاد همدان، با بیان اینکه دو ضرورت در جامعه ما رنگ باخته‌اند، تصریح کرد: نخستین ضرورتی که وجود دارد اما کمرنگ شده «گفت‌وگو» است؛ با «گفت‌وگو» همه چیز حل می شود. صحبت نکردن باعث مشکلات است و ما باید قدرت داشته باشیم با مخاطب ارتباط برقرار کنیم همانطور که سیاسیون خائن دنیا از صحبت نکردن دیگران سوءاستفاده کرده و از این غفلت استفاده می‌کنند تا اطلاعات یک طرفه را انتشار دهند و مخاطب هم نمی تواند درست و غلط را تشخیص دهد و از این مسأله به خوبی بهره ببرد.

وی با بیان اینکه دنیای امروز دنیای رسانه است و عموم مخاطبان ما در رسانه‌ها هستند و دین به ما در این زمینه تأکید کرده دنیای رسانه را بشناسیم و با زبان این افراد با آنها ارتباط برقرار کنیم، تصریح کرد: نسل امروز کارکردگرا شده است، اگر به بخشی از جامعه امروز مطلبی را ارائه دهید و بگویید که دین گفته است، شاید واکنش خوبی نشان ندهند اما اگر همان مطلب را با مسائل و مفاسد روز دنیا به آنها انتقال بدهیم، حتماً اتفاقات خوبی خواهد افتاد.

وی با بیان اینکه دومین مسأله ضروری و مهم انجام «کارهای تشکیلاتی» است، خاطرنشان کرد: ما کارهای بسیاری انجام می‌دهیم اما جزیره‌ای هستند، هر کس برای خودش اما در بسیاری از اوقات کارها متناقض است که در این باره نسل امروز معترض می‌شود که چرا در یک مجموعه افراد صحبت‌های متفاوت و متناقضی دارند؟ بنابراین جامعه نیاز به کار تشکیلاتی دارد که بتواند جریان ایجاد شود.

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.