پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : چهارشنبه ، 2 خرداد 1403

کد خبر : 137220

 
بهره برداران از خدمات بشر دوستانه هلال احمر همدان به ۵۰ هزار نفر رسید
تاریخ خبر : 1403-01-12
     
 
 
     
متن خبر :


معاون جوانان جمعیت هلال احمر همدان گفت: شمار بهره برداران از طرح ملی خدمات بشردوستانه به مسافران نوروزی در این استان به حدود ۵۰ هزار نفر رسید.

مریم پاک بین در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: بیست و چهارمین مرحله طرح ملی خدمات بشردوستانه به مسافران نوروزی از ۲۴ اسفند سال گذشته آغاز شده که در این راستا پنج پست با مشارکت ۴۱۱ دایر شد.

وی اضافه کرد: تیم سفیران حمایت های امدادی بشر دوستانه (سحاب) متشکل از ۲ دوچرخه سوار در مناطق تفریحی و توریستی حضور یافته و در حال ارائه خدمات امدادی به مسافران هستند که تاکنون در این زمینه به ۳۸۴ نفر خدمات رسانی کردند.

معاون جوانان جمعیت هلال احمر استان همدان ادامه داد: اطلاع رسانی در زمینه نقاط حادثه خیز و آسیب پذیر و راهنمایی مسافران به نقاط ایمن از دیگر برنامه های پیش بینی شده در طرح ملی خدمات بشردوستانه است و تاکنون در این رابطه ۲۱ هزار و ۳۱۲ نفر در این ارتباط راهنمایی شدند.

پاک بین افزود: پویش ملی بهبود رفتارهای ترافیک ساز (بهرفت) از اواخر اسفند سال گذشته آغاز شد و تاکنون هشت هزار و ۵۲ نفر با امضای این میثاق نامه به این پویش پیوستند و متعهد شدند با رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی از انجام رفتارهای مخاطره امیز و حادثه ساز پرهیز کنند.

وی با بیان اینکه پنج فضای دوستدار کودک در ایستگاه های نوروزی هلال احمر همدان راه اندازی شده است، بیان کرد: پنج هزار و ۵۶۵ کودک با حضور در این اماکن از تجهیزات بازی کودکانه استفاده کردند همچنین به ترسیم نقاشی و تماشای تئاتر عروسکی نشستند.

وی، انجام پنج هزار و ۷۱۱ مورد پایش و کنترل فشار خون، توزیع یک هزار و ۷۹۰ بسته غذایی (افطاری)، اجرای پویش سبز شامل حفظ محیط زیست و منابع طبیعی و توزیع ۲ هزار و ۷۵۷ نهال، ایمن سازی یازده مورد اماکن و نقطه، ۷۸ مورد حوادث و آسیب های پیشگیری شده، یک هزار و ۳۸۱ مورد ارائه خدمات امداد و کمک های اولیه‌ و ۶ هزار و ۸۳۳ مورد آموزش مهارت های ایمنی امدادی و نحوه سنجش فشار خون را از دیگر اقدامات معاونت جوانان هلال احمر همدان در بیست و چهارمین مرحله طرح ملی خدمات بشردوستانه به مسافران نوروزی عنوان کرد.

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.