پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : شنبه ، 13 آذر 1400

کد خبر : 120043

 
نیروی پلیس در کنار اقتدار باید مهرورز باشد
تاریخ خبر : 1400-07-21
     
 
 
     
متن خبر :

تلاش نیروی انتظامی برای ایجاد و برقراری امنیت پایدار در جامعه، کاملا محسوس و بسیار ارزشمند و قابل تقدیر است.

نماینده ولی فقیه در استان همدان در دیدار با فرماندهان نیروی انتظامی استان با تاکید بر اینکه تحقق امنیت نیازمند یک پشتوانه و تلاش بلند مدت است، گفت: نیروی پلیس در کنار اقتدار باید مهرورز و لطیف باشد

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین حبیب الله شعبانی موثقی بیان کرد: عملکرد نیروی انتظامی به عنوان مامن مردم با تامین و تثبیت حسن امنیت در زندگی روزانه افراد گره خورده و عجین شده است.

وی اظهار کرد: نیروهای نظامی و انتظامی از جمله پلیس، سپاه و ستاد امر به معروف در مسیر پیشبرد اهداف خود نیازمند همراهی و همکاری مردم هستند.

نماینده ولی فقیه در استان همدان با اشاره به آیه ۸ سوره مائده، تصریح کرد: در این آیه سه مطلب اصلی در رابطه با نیروی‌های مسلح و انتظامی مطرح شده که لازم است به آن ها به صورت ویژه توجه شود.

حجت الالسلام شعبانی موثقی با بیان اینکه گاهی از موارد انسان در برخورد با افراد دچار عصبانیت می شود که این خشم و عصبانیت نباید محوری برای ظلم باشد، گفت: نیروهای انتظامی به لحاظ شغل و فعالیت در زمان برخورد با مجرم باید مراقب باشند و به گونه ای رفتار کنند که از مسیر عدالت خارج نشوند.

وی اظهار کرد: تحقق قسط و عدالت در جامعه بدون قوام و قوی بودن امکان پذیر نیست چرا که مقاومت در درون خود اقتدار دارد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان با تاکید بر اینکه موضع‌گیری و تقابل با عدالت در جامعه بسیار زیاد است، افزود: ماموران نیروی انتظامی و به طور کلی نیروهای مسلح باید به خاطر داشته باشند که برای تحقق عدالت باید قوام داشته باشند.

شعبانی موثقی با اشاره به پیام مقام معظم رهبری به مناسبت گرامیداشت هفته ناجا، تصریح کرد: در این پیام موضوع تلاش‌های نیروی انتظامی در عرصه مبارزه با کرونا مطرح شده و بر تلاش این مجموعه از روز اول شیوع این ویروس در کشور تاکید دارد.

وی گفت: اجرای بسیاری از مصوبات ستاد ملی و ستادهای استانی کرونا در میدان عمل به عهده نیروی انتظامی است و سبز پوشان نیروی انتظامی در عرصه کمک‌های مومنانه نیز حضور و فعالیتی قابل قبول و تحسین برانگیز داشتند.

امام جمعه همدان با اشاره به برنامه‌های نیروی انتظامی برای ارتقای کیفی فعالیت‌ها، افزود: مردم با مشاهده ارتقای سطح خدمات پلیس، احساس می‌کنند که نیرویی کارآمد، مقتدر و دلسوز در کنار آنها حضور دارد.

شعبانی موثقی تصریح کرد: رفع معضلات اجتماعی مانند اعتیاد، جلوگیری از بروز مظاهر فرهنگ غربی و رفع ناامنی برای مردم در فضای عمومی نیازمند طرح های تحقیقاتی و فرهنگی نیروی انتظامی است.

وی اظهار کرد: در ایام هفته نیروی انتظامی باید از خانواده‌های کارکنان این نیرو نیز قدردانی شود چرا که همکاری و همراهی خانواده ها نقش موثری در انجام وظایف پلیس دارد.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.