پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : چهارشنبه ، 6 تير 1403

کد خبر : 131172

 
برپایی ۳۲۰ غرفه صنایع‌دستی در همدان
تاریخ خبر : 1402-01-05
     
 
 
     
متن خبر :معاون صنایع دستی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان همدان از برپایی ۳۲۰ غرفه صنایع‌دستی در استان با محوریت شهر همدان خبر داد.

محمدرضا خلجی گفت: یکی از اولویت‌های اداره میراث‌فرهنگی در ایام نوروز معرفی ظرفیت‌های صنایع‌دستی استان است که به همین منظور اقدام به برپایی ۱۵ بازارچه و ۳۲۰ غرفه صنایع‌دستی در استان با محوریت شهر همدان انجام شد.

او افزود: بخش اعظم محصولات غرفه‌ها شامل رشته‌های سفال و سرامیک، منبت، معرق، مشبک، چرم سنتی همدان، سنگ‌های قیمتی، نقاشی روی سفال، نقاشی روی شیشه، زیورآلات سنتی، گلیم و گبه است.

معاون صنایع‌دستی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان همدان تصریح کرد: در کنار هر یک از بازارچه‌های صنایع‌دستی، چادر عشایر برای جذابیت بیشتر برپا شده که با توجه به تقارن تعطیلات نوروز با ماه رمضان بخش اعظم آن‌ها به معرفی و عرضه محصولات صنایع‌دستی پرداخته و پس از افطار هم به پخت و عرضه نان و آش می‌پردازند.

خلجی افزود: در شهر همدان سه بازارچه در اماکن پربازدید گردشگری یعنی آرامگاه بوعلی، آرامگاه باباطاهر و محوطه تاریخی هگمتانه برپاست که هگمتانه با ۲۰ غرفه و یک چادر عشایر و آرامگاه بوعلی و باباطاهر هر یک با ۱۰ غرفه پذیرای مسافران نوروزی هستند.

 

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.