پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : شنبه ، 2 بهمن 1400

کد خبر : 120811

 
نگاهی به برنامه‌های هفته جهانی کارآفرینی در دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای استان
تاریخ خبر : 1400-09-04
     
 
 
     
متن خبر :


 هفته جهانی کارآفرینی بزرگترین رویداد هماهنگ کارآفرینی است که هرساله از 17الی 23 آبان‌ماه در ایران برگزار می‌شود.
 رویداد هفته جهانی کارآفرینی سکویی برای توسعه ارتباطات و همکاری‌های پیوسته تمامی نقش‌آفرینان عرصه کارآفرینی است تا از این‌طریق زیست‌بوم کارآفرینی و اکوسیستم مناسب در کشور ایجاد و در سطح ملی و جهانی تقویت شود.
در این رویداد با هدف کمک به کارآفرینان بالقوه برای ورود به عرصه کارآفرینی، تلاش می‌شود تا نسل جدیدی از کارآفرینان به راه‌اندازی کسب ‌وکار تشویق شده و کسب‌وکار خود را آغاز کنند.
 بنا بر گزارش روابط‌عمومی دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای شهیدمفتح، مرکز نوآوری دانشگاه فنی‌و‌حرفه‌ای استان همدان (شهیدمفتح) به مناسبت هفته جهانی کارآفرینی برنامه‌های متنوعی را برگزار کرد.
 مجیدی، مدیر مرکز نوآوری دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای استان همدان ضمن معرفی برنامه‌های اعلامی، هدف از این فعالیت‌ها را در راستای ترویج و اشاعه فرهنگ کارآفرینی عنوان کرد. در نخستین روز هفته کارآفرینی، مسئولان اداره‌کل استاندارد استان از دانشکده شهیدمفتح همدان بازدید کردند و با قابلیت‌ها و ظرفیت‌های کارگاهی و آزمایشگاهی این مرکز دانشگاهی آشنا شدند. در ادامه این بازدید، دفتر استاندارد اداره‌کل استاندارد در مراسمی با حضور ریاست دانشکده شهیدمفتح در محل مرکز نوآوری این دانشکده افتتاح شد و در جلسه‌ای که در این رابطه برگزار شد کاظمی، ریاست دانشکده شهیدمفتح همدان نیز به اهمیت جایگاه دانشگاه فنی‌و‌حرفه‌ای در صنعت کشور اشاره کرد و آشنایی اساتید و دانشجویان را با ادبیات و گفتمان استانداردسازی در گستردگی جغرافیایی حدود 180 دانشکده را در سطح کشور مهم ارزیابی کرد.
 در ادامه جلسه، مددی، ریاست اداره‌کل استاندارد استان همدان به بحث اشتغال، تولید دانش، کیفیت‌بخشی و استانداردسازی محصولات اشاره کرد و ارتباط حاصل از این تفاهم‌نامه را گامی مثبت در راستای ارتباط با اساتید، آگاهی‌بخشی صنعتگران، خدمات تخصصی در استانداردسازی و تأیید صلاحیت مدیران و کارشناسان کنترل‌کیفیت بخش صنعت دانست.
در پایان جلسه تفاهم‌نامه‌ای به امضای طرفین رسید.
در دومین روز هفته کارآفرینی با سخنرانی مدیرمسئول روزنامه همدان‌پیام به عنوان تبیین شاخصه‌های یک کارآفرین موفق در سالن همایش دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای شهیدمفتح برگزار شد.
در این رویداد نصرت‌ا... طاقتی‌احسن، با مرور زندگینامه خود از سیر تاریخی تفکر معلمی تا تبیین شاخصه‌های یک کارآفرین موفق مطالب ارزنده‌ای را برای حاضران بیان کرد. وی به روند تأسیس هفته‌نامه همدان‌پیام تا تغییر به روزنامه و تأسیس چاپخانه و مسائل و مشکلاتی که در این رابطه متوجه شرکت شد خبر داد.  طاقتی‌احسن، کارآفرین برتر استان همدان در حوزه خدمات با گرایش فرهنگ و رسانه است که در حال‌حاضر مدیریت کانون کارآفرینان استان را بر عهده دارد.
از دیگر برنامه‌های هفته کارآفرینی در این مرکز دانشگاهی نشست با حضور مسئولان اداره‌کل تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی و همچنین اداره‌کل کمیته‌امداد استان همدان در محل دانشگاه فنی‌و‌حرفه‌ای استان همدان بود. در چهارمین رویداد از هفته جهانی کارآفرینی کارکنان و اعضای هیأت‌علمی دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای شهر همدان از کارخانجات تولیدی سحر همدان بازدید کردند. در جریان این بازدید مهندسان و کارشناسان مربوطه توضیحات لازم را در هر مرحله از خط تولید ارائه دادند.
پس از بازدید، جلسه‌ای با حضور مؤمن، مدیر تولید و تعدادی از مهندسان شرکت تولیدی سحر به همراه بازدیدکنندگان در محل دفتر شرکت برگزار شد. در این جلسه مؤمن از قابلیت‌ها و ظرفیت‌های مهم کارخانه «سحر» با اشتغالزایی حدود  هزار و700 نفر نیرو خبر داد و وجود این شرکت تولیدی را گامی مهم در تولید، خودباوری و خودکفایی کشور دانست. در ادامه این جلسه تعدادی از مسئولان دانشگاه از ظرفیت‌ها و قابلیت‌های دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای استان در راستای مهارت‌آموزی و اشتغالزایی سخن گفتند و از اعلام آمادگی دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای جهت ایجاد تفاهم‌نامه در راستای گسترش رشته‌های بین دانشگاهی متناسب با نیاز شرکت تولیدی «سحر»، پذیرش فرصت مطالعاتی جهت اعضای هیأت‌علمی و پذیرش کارآموز خبر دادند که مورد استقبال مهندس مؤمن قرار گرفت و مقرر شد تا در فرصتی مناسب، جلسه مشترکی در این زمینه برگزار شود. در آخرین رویداد هفته جهانی کارآفرینی و در راستای ترویج و گسترش فرهنگ کارآفرینی و ایجاد انگیزش در میان دانشجویان، فراخوان ساخت کلیپ «کارآفرین شو» در سطح دانشجویان دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای کشور اطلاع‌رسانی شد و مقرر شد تا در هفته پژوهش به نفرات برتر جوایز ارزنده‌ای اهدا شود.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.