پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : شنبه ، 25 مرداد 1399

کد خبر : 109308

 
پوست‌اندازی دستگاه‌های اجرایی در نهاوند ادامه دارد

۹ تغییر در2‌ماه
تاریخ خبر : 1399-03-25
نویسنده : معصومه کمالوند
     
 
 
     
متن خبر :


  تغییرات در مدیریت نهاوند از ابتدای سال ۹۹ به‌طور ‌رسمی آغاز شده است؛ تغییراتی که گاهی بنا به قوانین موجود و یا به‌دلیل بازنشسته شدن و پایان خدمت مدیر به‌صورت دوره‌ای انجام می‌شود اما اغلب این تغییرات با آغاز فعالیت نماینده یازدهم در مجلس همزمان شد.
اگرچه نماینده خود را از تأثیر در این تغییرات مبرا دانسته و نظارت، قانون‌گذاری و دفاع از مطالبات مردم و حوزه نمایندگی‌اش را وظیفه‌ خود می‌داند.
این پایان تغییرات نیست و نخواهد بود. رفت‌وآمدها در ۲ معاونت فرمانداری و برخی مدیران دستگاه‌های اجرایی از پوست‌اندازی دستگاه‌ها تا پیش از هفته دولت خبر می‌دهد.
پوست‌اندازی که در سال پایانی خدمت دولت دوازدهم انجام می‌شود و به‌نظر برخی، پذیرش این عنوان‌ها و مسئولیت‌ها در سال پایانی ریسک محسوب می‌شود؛ زیرا به‌یقین دولت آینده با روی کار آمدن، برنامه‌ها و اهداف خاص خود را دارد و اجرا خواهد کرد.
در هرحال با آغاز سال ۹۹ و بحبوحه بحران ویروس کرونا، تغییرات با رفتن مصطفوی، دادستان سابق نهاوند و آمدن عباس آزادبخت آغاز شد.
پیش از این آزادبخت در شورای اجرای احکام در نهاوند فعالیت داشت و آغاز کارش با اقدامات قابل توجهی همراه شد.
سعدی نژاد قهرمان کشتی جهان نیز پس از مدیریت ۲ ساله اداره ورزش و جوانان نهاوند، پست خود را به حمیدرضا درویشی، قهرمان کشتی استان تحویل داد. درویشی اگرچه نهاوندی است اما پیش از این در اداره ورزش بهار فعالیت داشت.
سومین تغییر که با استقبال عمومی خوبی هم مواجه شد، آمدن محمدحسین دارایی به‌عنوان مدیر آموزش و پرورش نهاوند بود، دارایی خود از نیروهای آموزش و پرورش شهرستان بود که با بازنشسته شدن غلامی و پس از گذشت مدتی از سرپرستی نسرین ساکی، مدیریت این نهاد آموزشی را عهده‌دار شد.
حمید نوروزی هم که یکسالی سرپرستی هلال احمر را پس از کناره‌گیری شهبازی از ریاست، عهده‌دار شده بود جای خود را به علی کیانی از نیروهای هلال احمر شهرستان داد.
اما دامنه تغییرات در جهاد کشاورزی در چند سال اخیر تغییرات متعددی را به‌خود دید و مدیران موفق و قوی را وداع گفت و درنهایت کمالی‌نژاد که کمتر از یکسال سرپرستی جهاد را عهده‌دار بود، پست خود را به فضلی که یک مدیر غیربومی بود، داد.
اگرچه آمدن فضلی بر اساس آنچه پیش از این هم گفته بودیم برای فراهم شدن شرایط بود تا گزینه نهایی معرفی شود؛ برای همین هم این موضوع یک ماه هم طول نکشید و باباعلی، مدیر نهاوندی که پیش از این در تویسرکان فعالیت داشت و سال‌ها در حاشیه تغییرات به‌عنوان مدیر جایگزین نام برده می‌شد، درنهایت جایگزین کمالی‌نژاد شد.
در تغییرات دیگر اگرچه تصور می‌شد رفتن ترابیان منتفی شده است و گزینه مطرح‌شده در میانه راه سوخت، اما پس از آرام شدن فضا بیژن ترابیان، اداره صنعت، معدن و تجارت نهاوند را به یکی از نیروهای همین اداره در شهرستان (نقی کاکاوند) به‌عنوان سرپرست تحویل داد تا جایگزین نهایی انتخاب و معرفی شود. رفتن رضا شیردره، مدیر توزیع برق نهاوند پس از ۴ سال خدمت به برق ملایر، با واکنش‌های متعددی از جانب مردم و گروه‌های مختلف مواجه شد.
شیردره مدیری قوی بود که مسئولیت را به ذاکری، مدیر نهاوندی که پیش از این در همدان بوده و سابقه فعالیت در نهاوند هم داشته است، داد.
درنهایت با ادغام آبفای روستایی و شهری هم، شریفی مدیر آبفاضلاب شهری به‌عنوان مدیر این 2 نهاد خدماتی ادغام‌شده معرفی شد.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.