1403-04-211403-04-31bool(false) 1403-04-211403-04-31bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : يكشنبه ، 31 تير 1403

کد خبر : 135369

 
مصوبات شورای فرهنگ عمومی باید ضمانت اجرایی داشته باشد
تاریخ خبر : 1402-08-23
     
 
 
     
متن خبر :


 کبودراهنگ- خبرنگار همدان‌پیام: مصوباتی که در شورای فرهنگ عمومی شهرستان کبودراهنگ تصویب می‌شود باید ضمانت اجرایی داشته باشد.

 دومین جلسه شورای فرهنگ عمومی بخش شیرین سو با حضور امام جمعه بخش، معاون سیاسی فرماندار کبودراهنگ،  بخشدار و سایر مدیران شهرستان و بخش شیرین سو در محل سالن جلسات بخشداری برگزار شد.

 رییس فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کبودراهنگ بابیان این مطلب افزود  مصوباتی که در شورای فرهنگ عمومی تصویب می شود باید  ضمانت اجرایی داشته باشد مشکلات و معضلاتی که در راستای حل و فصل آن مصوبه، مطرح می شود باید به گونه ای باشد که انجام و رفع و رجوع آن از توان اعضا یا مدیر مربوطه خارج نباشد یک سری مشکلات هست که به عنوان کلان مشکل است  حل و فصل آن از توان ما خارج است لذا می طلبد مصوبات هدفمند با قابلیت اجرایی باشند.

سید حسین جعفری افزود جلسه شورای فرهنگ عمومی یکی از مهمترین جلساتی است که باید توجه ویژه ای به آن شود.  امام جمعه شیرین نیز در این جلسه اظهار داشت : تشویق و ترغیب مردم برای وقف های فرهنگی باید در برنامه مسئولان فرهنگی باشد در این زمینه ها کاری انجام نشده است با تعامل ، همفکری، اتحاد و اهمیت دادن به موضوع می توان شاهد رشد و تعالی در حوزه فرهنگ بود شخصیت های فرهنگی پای کار بیایند از مسئولان  بخواهید و دعوت کنید در نشست ها و جلسات حضور داشته باشند.

حجت الاسلام والمسلمین عالمی افزود:  مسئولان باید روی سه موضوع؛ مدرسه، مسجد ، منزل  برنامه ریزی  داشته باشند اگر تمام ارگان ها در این سه مقوله مطلوب کار کنند به صورت خودکار معضلات اجتماعی پایین می آید.

وی  با اشاره به حضور مسئولان و مدیران ادارات در نمازجمعه های بخش ها افزود: نماز جمعه محل تلاقی مردم با مسئولان است مسئولان و مدیران باید در بین مردم حضور مداوم داشته باشند چرا اکه حضور  آنها  موجب  دلگرمی مردم می‌شود .

وی ادامه داد برای اینکه مسئولان ازمردم انتقادات را بشنوند میز خدمت در مناسبتهای مختلف دایر  باشد تا مردم بتوانند مسائل و مشکلاتشان را مطرح کنند .

امام جمعه ی شیرین سو همچنین در این جلسه  به ازدواج زودهنگام اشاره کرد و افزود این موضوع نیازمند کارگاههای قبل و بعد ازدواج است  تا فرهنگ و فنون خوب زندگی کردن را یاد بگیرند.  حجت الاسلام والمسلمین عالمی افزود متاسفانه کودک همسری و طلاق عاطفی را بعضی  مواقع شاهد هستیم باید چاره‌ای در این خصوص  اندیشیده شود همچنین در شیرین سو محل تفریحی برای بانوان وجود ندارد با ۲۷ روستا و حدود۲۳هزار جمعیت محل تفریحی نداریم یک پارک بانوان مدنظر و مطالبه ماست. وی خاطرنشان کرد فعال کردن هیئت های قرآنی خصوصا در فصل زمستان در سطح شهر و روستاها باید انجام شود.

 معاون سیاسی اجتماعی فرماندار کبودراهنگ نیز بیان داشت: دولت انقلابی دنبال اجرای عدالت فرهنگی است این را در عمل به اثبات رسانده است توزیع اعتبارات فرهنگی به خصوص در مناطق محروم با اجرای عدالت فرهنگی همراه است در این راستا یک مجتمع  فرهنگی در شیرین سو در حال احداث است و برای اتمام آن نیازمند حمایت مسئولان کشوری و استانی هستیم.

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.