پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : جمعه ، 11 فروردين 1402

کد خبر : 109820

 
استفاده از حسینیه‌ها منحصر به چند روز در سال نشود
تاریخ خبر : 1399-04-12
     
 
 
     
متن خبر :


 نماینده ولی فقیه در استان همدان با تأکید بر استفاده از ساختمان حسینیه‌ها و مساجد برای امور عام‌المنفعه و کارآفرینی، بر این باور است که استفاده از این امکانات نباید به چند روز معدود در طول سال منحصر شود.
به گزارش تسنیم، حجت الاسلام والمسلمین حبیب‌ا... شعبانی در دیدار با جمعی از کارآفرینان همدانی، اظهار کرد: یکی از مشکلاتی که برخی تولیدی‌ها و کارآفرینان با آن مواجه هستند، تهیه مکانی برای فعالیت است.
وی افزود: برای حل این مشکل می‌توان از ظرفیت حسینیه‌هایی که در سطح استان وجود دارد استفاده کرد و شورای‌عالی مساجد با در اختیار قرار دادن قسمتی از حسینیه‌ها، این کارگاه‌های تولیدی را همراهی کند. امام جمعه همدان  مطرح کرد: زمانی که این ساختمان وجود دارد و می‌توان از آن استفاده کرد، چرا این اتفاق رخ نمی‌دهد؟
وی با اشاره به وجود خیریه‌های فراوان در همدان، عنوان کرد: برای رسیدن به نتیجه بهتر نیاز به یک حلقه اصلی با برنامه‌ریزی دقیق در عرصه خیریه‌ها داریم.
نماینده ولی فقیه در استان همدان تصریح کرد: هرکس در یک منطقه‌ای خیریه‌ای را راه‌اندازی کرده است، درحالی‌که اگر انسجامی بین خیریه‌ها ایجاد شود، قطعا با حمایت بیشتری از جانب خیرین و مردم مواجه خواهیم شد و نتیجه بهتری را هم کسب می‌کنیم.
وی خواستار برنامه‌ریزی برای دست‌یابی به یک هدف مشخص تا پایان سال 99 شد و گفت: کارآفرینان همدانی می‌توانند ضمن شناسایی ظرفیت‌های موجود، به‌عنوان مثال به‌دنبال راه‌اندازی حداقل ده کارگاه تولیدی در همدان تا پایان امسال باشند.
وی با بیان اینکه برای موفقیت باید با طرح و برنامه جلو برویم، مطرح کرد: در بحث فروش محصولات نیز می‌توان از طریق رایزنی با اصناف و برگزاری جشنواره و نمایشگاه در بازارهای مختلف حضور داشته باشیم؛ البته به شرط آنکه تولیدی‌ها دارای جنس مرغوب و قیمت مناسب باشند. وی استان همدان را دارای خیرین فعالی دانست و گفت: باید از ظرفیت خیرین به نحو احسن استفاده کرد و اگر این افراد بدانند حضور آنها زمینه‌ساز اشتغال تعدادی از جوانان است، قطعا حمایت خواهند کرد.
امام جمعه همدان با تأکید بر اینکه توجه خیریه‌ها باید به سمت ایجاد اشتغال باشد، بیان کرد: بسته‌های غذایی که در بین افراد کم‌برخوردار توزیع می‌شود، پس از چند روز به پایان می‌رسد، اما با ایجاد شغل و تجهیز کارگاهی می‌توان چندین خانوار را در کسب درآمد کمک کرد.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.