1397-01-221397-02-01bool(false) 1397-01-221397-02-01bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : شنبه ، 1 ارديبهشت 1397

کد خبر : 75494

 
اعضای شورای شهر و شهردار در بازدید از گنجنامه

سهم شهرداری از تله‌کابین اعلام شود
تاریخ خبر : 1395-10-19
     
   
     
متن خبر :
 شورای شهری‌ها و مدیران شهرداری در نشست و بازدیدی از شرکت تله‌کابین گنجنامه به رایزنی در خصوص تعیین‌تکلیف سهام شهرداری از این مجموعه پرداختند.
در این نشست که با حضور رئيس و اعضای کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان همراه بود، رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورا ضمن تقدیر از زحمات مدیریت تله‌کابین گنجنامه در بحث رونق گردشگری اظهار داشت: همدان پتانسیل بالایی در حوزه گردشگری دارد و نقش بخش خصوصی در این زمینه بی‌بدیل است.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، محمد تبریزی اضافه کرد: حضور بخش خصوصی در بخشهای مختلف فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و ورزشی بویژه حوزه گردشگری می‌تواند استان و شهر همدان را در توسعه و آبادانی کمک کند و در این راستا نیازمند حمایت و پشتیبانی مسئولان است.وی وجود دهکده تفریحی توریستی تله‌کابین گنجنامه را نشان تجاری برای همدان دانست و افزود: با توجه به وضعیت و شرایط اقتصادی کشور شورا و شهرداری بر مشکلات و مسائل مدیریت تله‌کابین واقف هستند و تا حد امکان و توان این مجموعه را کمک می‌کنند.
وی به سهام شهرداری همدان از شرکت تله‌کابین گنجنامه اشاره کرد و گفت: با توجه به نقل و انتقالات صورت گرفته ضروری است سهم شهرداری در این شرکت به صورت شفاف مشخص شده و تعیین‌تکلیف شود.وی ادامه داد: لازم است برای تعیین‌تکلیف سهام شهرداری از دهکده تفریحی، توریستی و گردشگری تله‌کابین گنجنامه تیمی متشکل از نمایندگان شهرداری، شورا و شرکت تله‌کابین تشکیل شده و موارد به صورت قانونی مورد بررسی قرار گیرد.
در ادامه رضا میرزایی رئیس شورای اسلامی شهر همدان هم با تأکید بر تشکیل تیمی برای بررسی مباحث و مشکلات تله‌کابین گفت: تعیین‌تکلیف سهام شهرداری از تله‌کابین گنجنامه باید فرآیند قانونی خود را طی کند و این امر نیازمند برگزاری جلسات کارشناسی است. علی رضایی عضو شورای اسلامی شهر همدان هم تله‌کابین گنجنامه را یکی از موارد داوری عملکرد مدیریت استان و شهر همدان دانست و افزود: این مجموعه عیار بین‌المللی دارد و هرچه بیشتر مورد حمایت و پشتیبانی قرار گیرد مایه افتخار استان همدان خواهد بود.
 هدف شهرداری رونق کار بخش خصوصی است
در ادامه این نشست شهردار همدان نیز دهکده توریستی گردشگری تله‌کابین گنجنامه را برند و آبروی پایتخت تاریخ و تمدن ایران زمین دانست و گفت: شورا و شهرداری به دنبال سهام این شرکت نیست بلکه هدف رونق اقتصادی و رفع مشکلات این بخش خصوصی است.
مصطفی رسولی با اشاره به اینکه تله‌کابین گنجنامه همدان نیازمند حمایت مدیریت استان و شهر است، افزود: شورا و شهرداری شاهد فعالیت و زحمات این شرکت بوده و تاکنون این مجموعه گردشگری را حمایت کرده و حمایت خواهد کرد.
در ادامه پس از بیان نظرات تمامی اعضای کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای شهر همدان درخصوص دهکده تفریحی، توریستی و ورزشی تله‌کابین گنجنامه و بررسی مشکلات این مجموعه مدیرعامل شرکت تله‌کابین ضمن تقدیر از توجه شورای چهارم به رفع مشکلات بخش خصوصی و حوزه سرمایه‌گذاری گفت: توجه و حمایت مسئولان دلگرمی سرمایه‌گذاران را برای ادامه کار به دنبال دارد.
سعید ترابیان با اشاره به مشکلات مجموعه تله‌کابین گنجنامه خواستار حمایت شورا و شهرداری جهت رفع مشکلات این حوزه شد و در ادامه به ارائه گزارشی در خصوص وضعیت سهامداران شرکت پرداخت و با بیان اینکه سهامداران دولتی شرکت تله‌کابین را شهرداری‌های همدان، جورقان و مریانج و شرکت سیاحتی علیصدر تشکیل می‌دهند، افزودن سهام بخش دولتی 35 درصد بوده و بخش خصوصی نیز شامل 5 سهامدار است.
پس از پایان جلسه و بیان مشکلات و ارائه راهکارهای لازم رئیس و اعضای کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان از مجموعه تله‌کابین بویژه از بزرگترین غاز آکواریم کشور در این مجموعه بازدید به عمل آورند.
 
 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.