پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : سه شنبه ، 1 فروردين 1402

کد خبر : 109204

 
پوشش ۹۹ درصدی نوآموزان در دستور کار آموزش و پرورش
تاریخ خبر : 1399-03-21
     
 
 
     
متن خبر :


 رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی با بیان اینکه طرح سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان از نیمه دوم تیرماه آغاز خواهد شد، اظهارکرد: در سالجاری پوشش ۹۹ درصدی نوآموزان بدو ورود به دبستان و۶۰ درصدی پیش‌دبستانی‌ها در این طرح هدف‌گذاری شده است.
به گزارش ایسنا، در نشست مشترک رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی و معاون آموزش ابتدایی و اعضای شورای معاونان ۲ معاونت، نشست بررسی شیوه‌های انسجام‌‌بخشی و کیفیت‌‌بخشی به فعالیت‌های مشترک برگزار شد.
سید جواد حسینی اظهارکرد: نشست مشترک چند ماه گذشته ۲ معاونت آغاز خوبی برای همکاری مشترک بود که باید به نتایج خوب هم منجر شود.
وی افزود: طرح سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان و پیش‌دبستانی، آموزش‌های تلفیقی فراگیر و مدارس تلفیقی، دانش‌آموزان دیرآموز و مراکز مشکلات ویژه یادگیری، ۴ قلمرو آموزش‌وپرورش استثنایی است که در پیوند مستقیم با معاونت آموزش ابتدایی است.
رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی با بیان اینکه طرح سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان از نیمه دوم تیرماه آغاز خواهد شد، اظهارکرد: در سالجاری پوشش ۹۹ درصدی نوآموزان بدو ورود به دبستان و۶۰ درصدی پیش‌دبستانی‌ها در این طرح هدف‌گذاری شده است و مشارکت معاونت آموزش ابتدایی در شناسایی بازماندگان از طرح و همچنین مداخلات مؤثر پس از طرح از ضروریات رسیدن به اهداف طرح سنجش است.
حسینی یکی از چرخش‌های تحول‌آفرین را حرکت از ایزوله‌سازی و تفکیک به سمت تلفیق دانست و اظهار کرد: مناسب‌سازی ۲۰‌ هزار مدرسه عادی پذیرای دانش‌آموزان با نیازهای ویژه از بعد تجهیزات، معلمان، دانش‌آموزان و والدین نیازمند همکاری همه بخش‌ها به‌ویژه معاونت آموزش ابتدایی است.
رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی با بیان اینکه ۷۴۱ مرکز ویژه اختلالات یادگیری در کشور وجود دارد، اظهارکرد: براساس برآوردها هزار مرکز ویژه اختلالات یادگیری دیگر در کشور نیاز است و سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی توسعه کمی و کیفی این مراکز را هدف‌گذاری کرده است. وی افزود: گسترش کمی این مراکز، ‌تغییر ندادن کاربری، استفاده از نوبت دوم مدارس برای استقرار مراکز جدید و تأمین نیروی انسانی متخصص مراکز ویژه اختلالات یادگیری نیازمند همکاری ادارات کل و معاونان آموزش ابتدایی استان‌ها است.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.