پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : جمعه ، 4 خرداد 1397

کد خبر : 82349

 
پایان کار مدارس ژیمناستیک در همدان
تاریخ خبر : 1396-06-16
     
   
     
متن خبر :

رئیس هیات ژیمناستیک استان همدان از برگزاری آيین اختتامیه مدارس ژیمناستیک استان همدان خبر داد.
مهدی جعفری اظهار کرد: جشنواره فرهنگی ورزشی اوقات فراغت و مراسم اختتامیه مدارس ژیمناستیک استان همدان عصر روز گذشته با حضور مسئولان فدراسیون این رشته ورزشی برگزار شد.
وی ادامه داد: این مراسم با حضور مسئولان فدراسیون ژیمناستیک، مسئولان ارشد استان و مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان در سالن ابن سینای شهر همدان برگزار شد.
رئیس هیات ژیمناستیک استان همدان خاطرنشان کرد: در این مراسم 700 تا هزار ورزشکار حضور داشتند که با خانواده‌های حاضر، جمعیت حاضر در سالن اختتامیه به 3 هزار نفر رسید.
وی با بیان اینکه در مدارس تابستانی ژیمناستیک استان همدان 40 مدرسه فعالیت داشتند، اضافه کرد: در جشنواره فرهنگی ورزشی اوقات فراغت و مراسم اختتامیه مدارس ژیمناستیک استان همدان، ورزشکاران این رشته ورزشی به اجرای حرکات نمایشی پرداختند.
جعفری در ادامه با اشاره به فواید این رشته ورزشی عنوان کرد: فواید ژیمناستیک بر هیچکس پوشیده نیست. انضباط در زندگی اولین فاکتوری است که با ورود به ژیمناستیک تقویت می‌شود، همچنین تمام فاکتورهای آمادگی جسمانی مثل رفلکس، چابکی و انعطاف‌پذیری و همچنین قدرت جسمانی ورزشکار ارتقا پیدا می‌کند.
وی بیان کرد: افراد در صورت موفقیت در ژیمناستیک می‌توانند در بسیاری از رشته‌ها ورود کرده و موفق شوند. بیشتر قایقرانان همدانی که صاحب عنوان هستند سابقه فعالیت درخشان در ژیمناستیک را داشته‌اند.
رئیس هیات ژیمناستیک استان همدان خاطرنشان کرد: نمی‌توان با قاطعیت گفت ژیمناستیک در تمام رشته‌ها تاثیرگذار است اما این رشته بیشتر فاکتورهای ورزشی رشته‌های مختلف را دارد و یکی از مهم‌ترین عواملی که می‌گویند ژیمناستیک‌کار خوب در ورزش قهرمانی موفق خواهد شد این است که قدرت هماهنگی فرد را به طور عجیبی بالا می‌برد. هادی ساعی، قهرمان ارزنده تکواندو اگر قدرت رفلکس و بالانس بالایی نداشت هیچ‌گاه نمی‌توانست در ورزش موفق شود.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.