1399-06-311399-07-10bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : پنجشنبه ، 10 مهر 1399

کد خبر : 105858

 
صالحی:

آژانس ضمن بی‌طرفی، حرفه‌ای با مسائل و موضوعات برخورد کند
تاریخ خبر : 1398-11-24
     
 
 
     
متن خبر :


 معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی کشورمان با مدیرکل جدید آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در مقر این نهاد در وین دیدار و گفت‌وگو کرد.
در این دیدار که نخستین ملاقات علی‌اکبر صالحی با رافائل گروسی بود، طرفین درمورد همکاری‌های فنی و مسائل پادمانی به تبادل‌نظر پرداختند.
به گزارش ایسنا، رئیس سازمان انرژی اتمی کشورمان ضمن قدردانی از تلاش‌های آژانس در پیگیری پروژه‌های همکاری فنی و توجه ویژه مدیرکل به این موضوعات، توصیه کرد تا باتوجه حساسیت وظایف آژانس به‌ویژه در حوزه پادمانی، آژانس بین‌المللی انرژی اتمی همواره ضمن حفظ بی‌طرفی، به‌طور حرفه‌ای با مسائل و موضوعات برخورد نماید.
رافائل گروسی نیز ضمن قدردانی از همکاری ایران در حوزه‌‌های مختلف، از دکتر صالحی درخواست کرد تا جمهوری اسلامی ایران همچون گذشته همکاری‌های سازنده با آژانس را ادامه دهد.
صالحی سیاست جمهوری اسلامی ایران را ادامه همکاری‌ها با آژانس عنوان کرد و در عین‌حال بر این نکته نیز تأکید کرد که آژانس هم باید بدون تدثیرپذیری از هرگونه مسائل پیرامونی، نقش حرفه‌ای خود را حفظ کرده و به تأثیر اقدامات آژانس بر حفظ توافق ارزشمند برجام نیز توجه داشته باشد.
در ملاقات کاظم غریب‌آبادی سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، بهروز کمالوندی معاون امور بین‌الملل، حقوقی و مجلس سازمان و معاونین و دستیاران مدیرکل آژانس حضور داشتند.
بنا بر گزارش خبرگزاری صداوسیما، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران پس‌از دیدارش با مدیرکل جدید آژانس در جمع خبرنگاران، روابط ایران و این نهاد را بسیارخوب و سرشار از همکاری و تفاهم ارزیابی و ابراز امیدواری کرد این رابطه همچنان پابرجا بماند. معاون رئیس‌جمهور گفت: در این دیدار مدیرکل آژانس تأکید کرد که ایران اهل مذاکره و منطق است؛ اما تحت هیچ فشاری تصمیم نخواهد گرفت.
صالحی افزود: در این دیدار تأکید شد که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی باید به‌گونه‌ای عمل کند که سمت‌گیری سیاسی در تصمیماتش وجود نداشته باشد.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.