1398-01-241398-02-03bool(false) 1398-01-241398-02-03bool(false) 1398-01-241398-02-03bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : سه شنبه ، 3 ارديبهشت 1398

کد خبر : 86295

 
مسئول واحد ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات استان همدان:

سالم‌سازی محیط‌های ورزشی در دستور کار قرار گیرد
تاریخ خبر : 1397-08-15
     
   
     
متن خبر :
مسئول واحد ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات اداره‌کل ورزش و جوانان استان همدان با اشاره به اهمیت موضوع بازرسی و نظارت بر فعالیت‌های ورزشی، مهمترین هدف و دستاورد برگزاری جلسات این کمیته را صیانت از حقوق شهروندی و حفظ حقوق ورزشکاران و استفاده‌کنندگان از خدمات ورزشی عنوان کرد.
به گزارش ایسنا، علی رشیدی در کمیته نظارت بر سلامت اداری و اماکن ورزشی ملایر که با حضور مسئولان استانی در شهرستان برگزار شد، افزود: تلاش مجموعه کارکنان و خادمان ورزش باید در نظارت صحیح و برنامه جامع تدوین شود و سالم‌سازی محیط‌های ورزشی و کمک به توسعه همه‌جانبه ورزش در محیطی سالم و جلب رضایت عمومی جامعه ورزشی باشد.
وی اظهار کرد: با توجه به اهمیت سلامت اماکن ورزشی، بازرسی از باشگاه‌های ورزشی به صورت مستمر و با قوت دنبال می‌شود و مدیران باشگاه‌ها باید بحث بهداشت، تمدید مجوز سالن، ایمنی، بیمه ورزشی و مسئولیت مدنی و عدم استفاده از داروها و مکمل‌های نیروزا را در باشگاه جدی بگیرند.
مسئول واحد ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات استان همدان ادامه داد: با توجه به تلاش‌ها و زحمات رئیس و کارکنان اداره ورزش و جوانان ملایر  و مسئولان هیئت‌های ورزشی آن، اکنون شاهد پویایی و خدمت‌رسانی به ورزشکاران و تلاش برای پیشرفت روزافزون آن در سطوح استانی، ملی و فراملی هستیم.
رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان ملایر نیز ضمن ارائه گزارشی از خدمات و فعالیت‌های فرهنگی ورزشی انجام شده است، گفت: هیئت همگانی ملایر با هدف حفظ سلامت و تندرستی بانوان ورزشکار شاغل و خانه‌دار در استادیوم تختی کارگاه‌های آموزشی سلامت و کنترل علائم حیاتی بدن برگزار کرد.
مهدی رضایی افزود: کارگاه‌های آموزشی سلامت و کنترل علائم حیاتی بدن به همت هیئت همگانی و همکاری اداره ورزش و جوانان، شبکه بهداشت و هلال احمر به منظور حفظ سلامت و تندرستی و بحث خودمراقبتی و تغذیه سالم ویژه بانوان ورزشکار شاغل و خانه‌دار در پارک بانوان و چمن تختی مجموعه ورزشی تختی این شهرستان برگزار شد.
وی با بیان اینکه بانوان ورزشکار شاغل و خانه‌داری که در ایستگاه‌های ورزش‌های همگانی حضوری فعال دارند، در این کارگاه‌های آموزشی شرکت کردند، یادآور شد: در مرحله دوم این کارگاه‌ها با حضور کادر هلال احمر در استادیوم تختی علائم حیاتی این ورزشکاران چون فشارخون، قندخون، وزن و معاینات مربوطه انجام و ورزشکاران از سلامت خود تا حدودی مطلع شدند.
 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.