پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : يكشنبه ، 27 اسفند 1396

کد خبر : 82605

 
استاندار در ستاد تسهيل

مديران براي نيمه سال برنامه بدهند
تاریخ خبر : 1396-07-20
     
 
 
     
متن خبر :

■ ملاك من در تغيير مديران اشتغال است

 ديروز در جلسه ستاد تسهيل علاوه بر اينكه استاندار سعي كرد كه مشكل 8 واحد توليدي را حل كند، به مديران هم هشدار داد كه با برنامه‌ريزي ساليانه كار كنند.
وي خطاب به مديران گفت: برنامه 6 ماهه دوم سال 96 را ارائه كنيد كه ما بدانيم چگونه مي‌خواهيد عمل كنيد، بي‌برنامگي باعث مي‌شود كه هرچه بگوييد ما قبول كنيم؛ ون برنامه‌اي نداشته‌ايد!
بعد از اينكه پرونده واحدهاي توليدي موجود بررسي و مصوباتي به نفع توليد استان امضا شد، نيكبخت به مديران استاني كه به شهرتان‌ها و پروژه‌ها سر نمي‌زنند، تلنگر مي‌زد كه ماهي يكبار به شهرستان‌ها سر بزنند تا متوجه مشكلات شوند و مردم هم دلگرم شوند.
وي سپس خطاب به مديركل اداره كار گفت كه بايد كارگروه اشتغال را به صورت فعال آغاز كنيم و برنامه‌اي تنظيم كنيم كه به طور دقيق آمار تعداد بيكاران هر شهرستان را دربياوريم.
استاندار ادامه داد: آمارمان بايد طوري باشد كه وقتي يك واحد توليدي يا اقتصادي 10 نفر را استخدام كرد به سرعت بتوانيم اين تعداد را از آمار بيكاران استان و شهرستان كم كنيم؛ اين برنامه بايد از ماه آينده آغاز شود.
نيكبخت تأكيدش به مديران اين بود كه مأموريت اصلي مديران استان كاهش بيكاري و جذب سرمايه‌گذار است.
وي گفت: بايد سرمايه‌گذاران براي ما معتبر باشند، آنها زماني در استان سرمايه‌گذاري مي‌كنند كه با حمايت‌هاي ما مواجه و دلگرم شوند؛ از همه شما خواهش مي‌كنم از طري كه توجيه اقتصادي دارد و سرمايه‌گذارش اهليت دارد و براي استان كيسه ندوخته، حمايت كنيد.
از اينها گذشته وقتي محمدرضا متين، رئيس سازمان صنعت و معدن آمار مصوبات ستاد تسهيل و تعداد اجراي آنها را اعلام كرد، استاندار گفت كه در سالجاري از 123 طرحي كه آقاي متين به بانك‌ها معرفي كرده، تنها 10 مورد آنها پرداخت شده است؛ من فكر مي‌كنم كه در سال 96 بانك‌ها هنوز خودشانرا گرم نكرده‌اند و لازم است كه كمي به خودشان بيايند.
وي بيان كرد: از مديران انتظار دارم كه با قدم‌هاي بلندتر و همت بيشتر وارد ميدان شوند.
استاندار در بخش ديگري از سخنانش گفت: من از هيچگونه كم‌توجهي بي‌تفاوت نمي‌گذرم، طبيعي است كه در بدنه استانداري و مديران دستگاه‌هاي اجرايي جابه‌جايي‌هايي صورت بگيرد و معيار من كار است و كار هم تعريف شده است و بايد ببينم كه در رابطه با اشتغال چقدر كار كرده‌اند.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.