پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : شنبه ، 5 خرداد 1403

کد خبر : 130114

 
مدرسه ۱۷ کلاسه خیرساز مهر پدری در ملایر افتتاح شد
تاریخ خبر : 1401-11-17
نویسنده : حدیثه حبیبی
     
 
 
     
متن خبر :


 فرماندار ملایر در مراسم افتتاح مدرسه خیرساز ۱۷ کلاسه مهر پدری گفت: اعتبارات ملی و استانی ملایر در سالجاری بالغ بر 4 هزار میلیارد تومان است و این رقم در تاریخ شهرستان ملایر بی‌سابقه است و در سفر استانی رئیس جمهوری نیز حدود ۲ هزار میلیارد تومان برای ملایر در نظر گرفته شد.

سلمان اسماعیلی، نهضت ملی مسکن را بزرگ‌ترین پروژه عمرانی دولت سیزدهم در ملایر عنوان کرد و گفت: یکهزار هکتار در راستای اجرای طرح ملی مسکن به وسعت شهر ملایر اضافه می‌شود همچنین زمین‌های قطعه‌بندی شده به صورت رایگان و ویلایی به افراد واجد شرایط واگذار می‌شود.

مدیرکل نوسازی، تجهیز و توسعه مدارس استان همدان نیز در این آیین گفت: مدرسه ۱۷ کلاسه خیرساز مهر پدری که سال ۹۸ عملیات اجرایی آن آغاز شده بود، در مهرماه سال1401 مراحل ساخت و تکمیل آن به پایان رسید.

حمید شیرازیانی افزود: این پروژه با زیربنایی با ۲۲۷۵ هزار متر مربع با هزینه‌ای بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان توسط خیرین سعدی و امینی احداث گردیده است.

وی گفت: این مدرسه حدود ۱۴۰ متر مربع دیوارکشی و ۱۸۰۰ متر مربع محوطه سازی و آسفالت انجام شده است و سیستم گرمایشی این پروژه در 3 طبقه با نمای آجری و سیستم مرکزی موتورخانه است.

وی در بخش دیگری گفت: یکهزارو صد پروژه آموزشی، فرهنگی و ورزشی در سطح کشور با اعتباری بالغ بر ۶ هزار میلیاردتومان اعتبار به بهره برداری می‌رسد.

شیرازیانی افزود: در سطح استان همدان ۱۳پروژه آموزشی و ۲ پروژه ورزشی با زمینی به مساحت 17  هزار و ۴۰۰ متر مربع در قالب ۱۶۵ اتاق کلاس درس با اعتباری بالغ بر ۹۰ میلیارد تومان آماده تحویل است.

وی گفت: از مجموع ۱۵ پروژه ۵ پروژه مربوط به شهرستان ملایر است. مدرسه ۴ کلاسه روستای کمری، مدرسه 3 کلاسه ینگی کند و ۱۷ کلاسه مهر پدری و سالن ورزشی روستای رضوانکده با اعتباری بالغ بر ۴۰ میلیارد تومان در زمینی به مساحت ۶۰۰ متر مربع در دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسد.

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.