پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : سه شنبه ، 5 مهر 1401

کد خبر : 125405

 
شهرداری همدان در لیگ دسته یک والیبال کشور
تاریخ خبر : 1401-05-11
نویسنده : سلیمان رحیمی
     
 
 
     
متن خبر :


 شهرداری همدان در رقابت‌های لیگ دسته یک والیبال کشور در فصل جاری تیم‌داری می‌کند.
رئیس هیأت والیبال استان همدان در نشست خبری با  ورزشی‌نویسان استان با اعلام این مطلب اظهار کرد: روز گذشته در مجمع فدراسیون والیبال رایزنی لازم انجام شد و فدراسیون با تیم‌داری باشگاه شهرداری همدان در لیگ دسته یک کشور موافقت کرد و مجوز لازم برای حضور در سطح یک والیبال کشور برای باشگاه شهرداری همدان صادر شد.
حمید بادامی‌نجات ادامه داد: در مصوبه شورای شهر باشگاه شهرداری در تیم‌داری در رشته‌های مختلف تأکید شده و نیازی به مصوبه جدید ندارد.
وی افزود: شهردار همدان علاقه‌مند به والیبال است و با رایزنی که انجام شد باشگاه شهرداری برای تیم‌داری در والیبال دسته یک کشور ترغیب شد و ما نیز در فدراسیون تلاش کردیم که این مجوز صادر شود و فدراسیون نیز با اضافه کردن 2 تیم به تیم‌های حاضر در لیگ یک‌فصل جدید لیگ دسته یک باشگاه‌های کشور را با حضور 16 تیم برگزار خواهد کرد و شهرداری همدان تا امروز فرصت دارد تا مقدمات حضور خود در لیگ را فراهم نماید.
بادامی رشته والیبال را یک‌رشته محبوب قلمداد کرد و افزود: ورزش والیبال یک‌رشته فامیلی و خانوادگی است و حتی بیشتر از فوتبال در بین خانواده‌ها نفوذ دارد.
وی با تمجید از ورزشی نویسان در خصوص تیم فوتبال شهرداری گفت: هوشیاری و درایت اهالی ورزش و ورزشی‌نویسان استان باعث شد تا شورا مصوبه جدیدی داشته باشد و این مصوبه به سود ورزش و فوتبال خواهد شد زیرا شهرداری مکلف به درآمدزائی شد تا بخشی از هزینه‌ها را از سوی اسپانسرها تأمین نماید.
بادامی با اشاره به زیرساخت‌های والیبال استان گفت: به دنبال حضور در لیگ‌های حرفه‌ای والیبال هستیم و باید از اسپانسرها برای تقویت والیبال استفاده شود و در این راه در 11 ماه حضور خود در رأس هیأت والیبال تلاش کردیم تا زیرساخت‌های لازم را برای والیبال به وجود بیاوریم و در این راه گام‌های بلندی برداشته شد.
وی به فعال شدن لیگ استان اشاره کرد و تصریح نمود: لیگ استان را در دو بخش بانوان و آقایان فعال کردیم و در تمام رده‌ها مسابقات مختلفی را برگزار نمودیم. و این در حالی صورت گرفت که دستگاه ورزش هیچ کمک مالی به والیبال نداشت و تنها فدراسیون  30 میلیون تومان کمک کرد و ما توانستیم مابقی هزینه‌های خود را از طریق اسپانسر تأمین نمائیم.
رئیس هیأت والیبال استان ادامه داد: در بخش آموزش در سال گذشته گام‌های بلندی برداشتیم و موفق شدیم کلاس‌های بازآموزی داوری و مربیگری برگزار کنیم و پس از سال‌ها توانستیم کلاس ارتقا داوری یک را برگزار کنیم اما در نظر داریم که والیبال را در رده‌های پایه تقویت کنیم و تلاش خواهیم کرد که والیبال استان را روی سکو ببریم.
وی به والیبال برفی اشاره کرد و گفت: سال گذشته در نظر داشتیم که والیبال برفی را در همدان راه‌اندازی کنیم و با هماهنگی فدراسیون، همدان را به‌عنوان قطب والیبال برفی معرفی کنیم که به دلیل شیوع بیماری کرونا میسر نشد و حال امسال این کار را دنبال خواهیم کرد زیرا همدان پتانسیل لازم را برای این کار دارد.
بادامی‌نجات به سرنوشت تیم سروقامتان اشاره کرد و گفت: تیم سروقامتان با مدیریت محبی در لیگ والیبال حضور پرباری داشت اما ضعف مالی باعث شد که این تیم در اواخر لیگ کم بیاورد و نتواند خوب ظاهر شود این تیم امسال نیز می‌توانست در لیگ یک شرکت کند که به دلایل ضعف مالی نتوانست حضور پیدا کند و حال باید در لیگ دسته دوم حیات خود را دنبال کند.
وی در پاسخ به سؤال خبرنگار در خصوص راه‌اندازی لیگ والیبال باشگاه‌های استان گفت: در سال‌های گذشته نتوانستیم لیگ استان را برگزار کنیم ما در نظر داریم که در فصل اخیر لیگ باشگاه‌های استان را برگزار کنیم در حال حاضر والیبال در تمام شهرستان‌های استان فعال است و به دنبال پویا کردن والیبال در استان هستیم.
رئیس هیأت والیبال استان به استقبال خانواده‌ها از والیبال اشاره کرد و گفت: در فصل تابستان 250 نوآموز در کلاس‌های والیبال هیأت ثبت‌نام کردند و ما به دنبال جذب علاقه‌مندان به والیبال هستیم.
وی با اشاره به کادر فنی قابل‌قبول در استان افزود: ما از مربیان خوبی برخورداریم و تیم‌های شهرداری و سروقامتان و آمادای بانوان می‌تواند از این توانایی استفاده کند و در تلاش هستیم تا از حداکثر نیروهای بومی استان استفاده کنیم.
حمید بادامی در پایان به مخالفت شورای شهر نسبت به تیم‌داری شهرداری در فوتبال اشاره کرد و گفت: این مصوبه یک تلنگر به مجموعه شهرداری بود که خوشبختانه جواب داد تا شهرداری به سمت خودکفایی گام بردارد و از درآمدهای خود استفاده کند و شهرداری در سال‌های آینده به یک باشگاه مقتدر تبدیل خواهد شد.

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.