پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : سه شنبه ، 12 فروردين 1399

کد خبر : 104796

 
نایب رئیس هیأت کشتی استان:

افق کشتی استان المپیک 2024 است
تاریخ خبر : 1398-11-01
     
 
 
     
متن خبر :

 کشتی استان حرکت خود را برای رسیدن به دوران اوج آغاز کرده و تلاش کشتی استان انشاا... در المپیک 2024 پاریس به بار خواهد نشست.
نایب رئیس هیأت کشتی استان با اعلام این مطلب در گفت‌وگوی اختصاصی با همدان‌پیام گفت: کشتی استان پس از 8 سال رکود از ابتدای امسال با حضور حمیدرضا یاری در رأس هیأت کشتی استان جان تازه‌ای گرفت و حرکت رو‌به‌رشد خود را ‌آغاز کرد.
مسعود مصطفی‌جوکار با مثبت تلقی‌کردن عملکرد هیأت کشتی استان افزود: کشتی استان فعالیت خود را با شتاب بیشتری دنبال می‌کند و پس از آنکه چند سالی قهرمانی کشور، منطقه‌ای برگزار می‌شد امسال با حضور 32 تیم برگزار شد و تیم استان پس از سال‌ها رکود نتایج بدی کسب نکرد اما پتانسیل کشتی استان بیشتر از این است و افق کشتی استان المپیک تابستانی 2024 پاریس است که امیدواریم تا آن موقع کاشته‌های کشتی استان به بار بنشیند.
نایب قهرمان المپیک 2004 آتن، حضور حمیدرضا یاری را در رأس هیأت کشتی استان به فال نیک گرفت و یادآور شد: یاری مدیریت خوبی دارد و با آمدن وی کشتی جان تازه‌ای گرفت. وی حضور پررنگی در کشتی دارد و هر جا تیم‌های استان مسابقه داشتند یاری نیز حاضر بود و از نزدیک عملکرد کشتی استان را رصد می‌کند و این نوید روزهای روشن برای کشتی استان را می‌دهد.
وی ادامه داد: البته یاری به تنهایی نمی‌تواند چرخ زنگ‌زده کشتی استان را به حرکت درآورد و باید تمام دلسوختگان کشتی وی را یاری و حمایت کنند تا کِشتی کُشتی استان به ساحل نجات برسد.
مربی تیم‌ملی کشورمان آینده کشتی استان همدان را روشن تلقی کرد و گفت: در این 8 ماه برنامه‌های زیادی برای کشتی انجام شد که نوید روزهای خوشی را می‌دهد حمایت مدیرکل ورزش و جوانان از کشتی بسیار خوب است و همه‌جانبه کمک می‌کند. رئیس هیأت نیز تلاش وافری دارد و با این وفاق و همدلی که در کشتی استان مشاهده می‌شود همدان دوباره به روزهای اوج خود باز خواهد گشت و دوباره مدال‌های جهانی و المپیک را کشتی‌گیران استان کسب خواهند کرد.
وی درباره افت کشتی در ملایر تصریح کرد: کشتی ملایر نیز همچون دیگر شهرها در این چند سال افت زیادی داشت اما با حضور یاری در استان و مومنی رئیس هیأت ملایر، کشتی در این شهرستان نیز به جنب‌وجوش درآمده و امیدوارم دوباره کشتی ملایر به جایگاه خود برگردد.
البته کشتی نیاز به زمان دارد، 8 سال از سطح نخست کشتی کشور دور بودیم اما این پتانسیل در کشتی استان و ملایر وجود دارد که این رکود را پشت سر بگذاریم و به روزهای خوب گذشته برسیم.
جوکار درباره آینده کشتی استان خاطرنشان کرد: روی کشتی پایه سرمایه‌گذاری کرده‌ایم، در همه رده‌ها سرمربی گذاشتیم، مربیان سازنده را به کار گرفتیم و نخستین دوره لیگ نوجوانان را برگزار کردیم که نتایج خوبی به همراه داشت.
استعدادهای خوبی در کشتی استان وجود دارد که امیدوارم این تلاش در المپیک 2024 پاریس به بار بنشیند و دوباره به مدال‌های المپیک دست پیدا کنیم.
وی در پایان با حمایت از حمیدرضا یاری، رئیس هیأت کشتی استان از محمد نظری مربی ملایری خود تقدیر کرد.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.