پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : جمعه ، 1 تير 1403

کد خبر : 130987

 
بانوان از همراه داشتن طلا و جواهر پرهیز کنند
تاریخ خبر : 1401-12-22
     
 
 
     
متن خبر :


با توجه به ایام پایانی سال و افزایش خریدهای نوروزی شهروندان برای جلوگیری از هرگونه سوءاستفاده سارقان لازم است به هشدارهای پلیس توجه داشته باشند.

معاون مبارزه با سرقت پلیس آگاهی فراجا گفت: در فروشگاه‌هایی که امکان پرداخت الکترونیکی وجود دارد از دادن اطلاعات کارت خود به فروشنده خودداری و شخصاً رمز عبور و مبلغ پرداختی را وارد کنید و از قرار دادن رمز در کنار کارت بانکی خودداری کنید.

به گزارش ایرنا، محمدرضا اکبری با اشاره به اینکه ساک و کیفی‌دستی خانم ها بیشترین هدف سارقان است، افزود: بیشتر از نیاز روزانه وجه نقد به همراه نداشته‌باشید؛ افراد به ویژه بانوان از به همراه داشتن طلا و جواهر و اشیای غیرضروری گرانقیمت پرهیز کنید.

وی با بیان اینکه در هنگام خرید یا استفاده از تلفن همراه کیف خود را نزدیک بدنتان یا دستیکه آزاد است نگه دارید، تصریح کرد: اطمینان حاصل کنید که با امنیت کامل و محکم کیف خود را نگه داشته‌اید و سعی کنید در این اماکن پرتردد مراقب تماس بدنی افراد ناشناس با خود باشید.

اکبری گفت: در راستای حفظ امنیت جانی و مالی مردم، نه تنها پلیس آگاهی بلکه تمام یگان‌های انتظامی برنامه‌های ویژه‌ای را در همه حوزه‌ها به ویژه خریدهای شب عید اجرا می‌کنند که لازم است شهروندان نیز با رعایت این توصیه‌ها برای جلوگیری از هرگونه مشکل و سوءاستفاده همکاری لازم را با پلیس داشته‌باشند.

این مقام انتظامی همچنین درخواست کرد: هموطنان در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک در اسرع وقت با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ تماس گرفته یا اطلاعات خود را با مراکز پلیس و کلانتری‌ها به اشتراک بگذارند که کمک مؤثری در کشف و شناسایی مجرمان خواهد داشت.

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.