1399-05-101399-05-20bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : دوشنبه ، 20 مرداد 1399

کد خبر : 93739

 
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان همدان مطرح کرد

از جمع‌آوری 14 کیلو طلا تا وعده هدیه یک خشت طلا از سوی شهرداری همدان
تاریخ خبر : 1398-02-29
     
   
     
متن خبر :


 هر ساله بیش از 50 درصد درآمد توسط بانوان همدان محقق می‌شود و در سال گذشته بیش از یک و نیم تن مس و 14کیلو طلا در استان همدان جمع‌آوری شد.
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان همدان در آئین تودیع و معارفه مسئول ستاد بازسازی عتبات در شهرستان همدان، اظهار کرد: با توجه به اینکه کار ستاد بازسازی عتبات کاری اهل بیتی است چراکه این مجموعه نه دولتی است و نه خصوصی بلکه مجموعه‌ای مردم‌نهاد است که نزدیک 12 سال در استان همدان فعالیت دارد.
به گزارش ایسنا، محمدعلی بادامی افزود: ارتباط با فرمانداری، شور ای شهر، شهرداری، رؤسای بانک‌ها و نهادهای دیگر و خیرینی که در نهادهای مردمی حضور دارند، سیاست کلی ستاد است بنابراین مسئولان در این جهت باید فعالیت داشته باشند.
بادامی با بیان اینکه همدان در سال گذشته نسبت به سال 96، 12 درصد افزایش تعهدات ستاد بازسازی داشته است، گفت: با وجود مشکلات اقتصادی و تورم، استان همدان تاکنون در زمینه تحقق تعهدات به خوبی عمل کرده است.
وی  در ادامه سخنانش آورده نقدی ستاد بازسازی عتبات استان همدان را افزون بر یک میلیارد و100میلیون تومان عنوان کرد و افزود: هرساله بیش از 50درصد درآمد توسط بانوان همدان محقق می‌شود و در سال گذشته بیش از یک و نیم تن مس و 14کیلو طلا در استان همدان جمع‌آوری شد.
رئیس ستاد بازسازی عتبات استان همدان گفت: باید توجه کرد که رهبر انقلاب و آیت‌ا... سیستانی بر ساخت و توسعه حرم‌های مطهر در عتبات عالیات تأکید دارند و شبهاتی که در این زمینه مطرح می‌شود باید به خوبی تبیین شود.معاون جذب ستاد بازسازی عتبات استان همدان نیز گفت: مسئولیت شهرستان همدان نسبت به سایر شهرستان‌ها سنگین‌تر است چراکه ظرفیتی در شهرستان همدان وجود دارد که سایر شهرستان‌ها از آن برخوردار نیستند.
کتابی با بیان اینکه در سال گذشته استان همدان تفاهم‌نامه‌هایی با برخی از دستگاه‌ها منعقد کرده است، اظهار کرد: انعقاد تفاهم‌نامه همکاری با شهرداری همدان نمونه آن است که بر اساس آن مقرر شد شهرداری همدان در زمینه تبلیغات همکاری لازم را داشته باشند.
وی وعده هدیه یک خشت طلا به ستاد بازسازی استان همدان از سوی شهرداری را از دیگر تعهدات دانست و افزود: بر اساس مذاکراتی با اداره کل آموزش و پرورش استان همدان، بخش‌نامه‌ای از سوی این اداره کل به کلیه مدارس استان ابلاغ شد که مبنی برآن نذورات در مدارس جمع‌آوری شود.
 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.