پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : يكشنبه ، 25 مهر 1400

کد خبر : 119615

 
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس:

تلاش می‌کنیم استاندار کارآمدی داشته باشیم
تاریخ خبر : 1400-06-21
     
 
 
     
متن خبر :

 یک استاندار کارآمد باید بتواند همه ابعاد فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و اجتماعی را با هم توسعه دهد، تلاش می‌کنیم استاندار کارآمدی داشته باشیم.
نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: در آخرین جلسه مجمع نمایندگان استان که هر ۹ نماینده در آن حضور داشتند، روی این نکته اجماع داشتیم که انتخاب استاندار از وظایف ذاتی وزارت کشور و دولت است و هر زمان که صلاح می‌داند و با انجام بررسی‌ها این کار را انجام می‌دهد.
حمیدرضا حاجی‌بابایی با اشاره به اینکه مجمع نمایندگان مجلس شورای اسلامی در انتخاب استانداران به وزیر کشور مشورت می‌دهند، بیان کرد: این مشورت ممکن است مقبول وزیر کشور قرار بگیرد یا موردقبول نباشد.
وی با بیان اینکه تلاش می‌کنیم استاندار کارآمدی داشته باشیم، گفت: یک استاندار کارآمد باید بتواند همه ابعاد فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و اجتماعی را با هم توسعه دهد که در این مورد در مجمع‌نمایندگان استان به جمع‌بندی رسیدیم.
نماینده مردم همدان در خانه‌ملت در ادامه بیان کرد: همه جلساتی که در سطح شهر یا ادارات‌کل در رابطه با انتخاب مدیران‌کل یا استاندار برگزار می‌شود فقط جنبه مشورتی دارد و هیچگونه جایگاه قانونی و اجرایی ندارد، علاوه بر این ابتدا باید استاندار مستقر شود و هر وزیر بررسی کند و به جمع‌بندی برسد که مدیران‌کل را تغییر دهد یا خیر.
وی با اشاره به اینکه در همدان انسان‌های کارآمد باید سر کار باشند، افزود: همگی باید به سمت‌وسویی برویم که یک استاندار کارآمد، عاقل و انقلابی داشته باشیم و با این چنین افرادی استان را اداره کنیم. حاجی‌بابایی در پایان گفت: هر مدیری تا روزی که سرکار است از آن حمایت کرده و شأن وی را رعایت می‌کنیم، همچنین از مشورت و تخصص افراد در جاهای دیگر استفاده می‌شود چراکه مجموعه استان را باید با هم اداره و مدیریت کنیم تا استان سرفرازی را داشته باشیم.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.