1403-04-211403-04-31bool(false) 1403-04-211403-04-31bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : يكشنبه ، 31 تير 1403

کد خبر : 123135

 
معرفی تیم‌های حاضر در جام جهانی 2022 قطر

سه شیرها به دنبال دومین قهرمانی پس از ۵۶ سال
تاریخ خبر : 1401-01-24
     
 
 
     
متن خبر : دیدارهای گروه دوم جام‌جهانی ۲۰۲۲ با حضور ایران، انگلیس، آمریکا و برنده پلی‌آف اروپا از پیچیدگی و حساسیت خاصی برخوردار است که از حالا نگاه جهانیان را به خود معطوف کرده است.
تیم‌های انگلیس، آمریکا، ایران و برنده پلی آف اروپا (ولز با برنده اسکاتلند و اوکراین) در گروه B قرار دارند.
سه شیرها به دنبال دومین قهرمانی پس از ۵۶ سال
در سال ۱۶۸۱ و در شهر لندن بازی فوتبال با قوانین و مقررات خاصی در حضور پادشاه انگلستان برگزار می‌شد. تا سال ۱۸۳۲، بازی که به عنوان فوتبال در سراسر انگلستان رواج داشت، هیچ محدودیتی در استفاده از سر و پا و دست برای آن در نظر گرفته نشده بود و بیشتر شبیه راگبی امروزی بود اما از این سال به بعد، فوتبال به سمت جدایی از راگبی پیش رفت و در نهایت در سال ۱۸۴۱، مقرر شد که فوتبال بازی با پا و راگبی با دست و پا باشد. در نیمه دوم سال ۱۸۴۶، شاگردان سابق مدرسه شرزبوری واتون که دانشجویان دانشگاه کمبریج شده بودند، نخستین باشگاه فوتبال را تاسیس کردند و دو سال بعد، نخستین قوانین فوتبال را با همکاری سایر تیم‌های دانشگاهی بنیان نهادند.
تیم ملی فوتبال انگلیس یکی از قدیمی‌ترین تیم‌های ملی در جهان محسوب می‌شود که از سال ۱۸۶۳ فعالیت خود را به صورت رسمی آغاز کرد و در سال ۱۹۰۶ به عضویت فیفا در آمد. تیم ملی انگلیس نخستین بازی رسمی خود را در تاریخ ۳۰ نوامبر ۱۸۷۲ مقابل تیم ملی اسکاتلند برگزار کرد که نتیجه بازی با تساوی بدون گل به پایان رسید.
انگلیس جزو 8 کشوری است که توانسته قهرمان جام جهانی شود و تنها عنوان قهرمانی خود را در جام جهانی ۱۹۶۶ انگلستان در کشور خود بدست آورد.
افتخارات تیم ملی فوتبال انگلیس
حضوردر 15 دوره جام جهانی،یک بار قهرمانی در سال: ۱۹۶۶، دوبار مقام چهارمی در سال: ۱۹۹۰ – ۲۰۱۸
10 بار حضور جام ملت های اروپا،۲ بار مقام سومی در سال: ۱۹۶۸ – ۱۹۹۶
 ونایب قهرمانی سال ۲۰۲۰
تیم انگلیس در آخرین رنکینگ فیفا با ۱۷۶۱.۷۱ امتیاز در رتبه پنجم قرار گرفته است.
انگلستان علیرغم  داشتن لیگ معتبر در رده ملی توفیق چندانی نداشته است.
سه‌شیرها در مرحله نهایی انتخابی جام جهانی قاره اروپا در گروه ۹ این مسابقات با تیم‌های (لهستان، آلبانی، مجارستان، آندورا و سن مارینو) هم‌گروه بود. آن‌ها توانستند با کسب ۲۶ امتیاز ۸ برد ۲ مساوی و بدون شکست، مقتدرانه به عنوان تیم نخست از این گروه به جام جهانی ۲۰۲۲ قطر صعود کنند و حالا به دنبال قهرمانی مجدد پس از ۵۶ سال خواهند بود.
سرمربیگری این تیم به عهده گرت ساوتگیت ۵۱ ساله انگلیسی است که از سال ۲۰۱۳ کار خود را با تیم زیر ۲۱ سال آغاز کرد و در سال ۲۰۱۶ سکان هدایت تیم ملی انگلیس را بر عهده گرفت.
بهترین بازیکن انگلیس در مقدماتی جام جهانی اروپا هری کین نام دارد. او که به شاهزاده فوتبال انگلیس معروف است، در ۸ بازی مقدماتی ۱۲ گل، ۲ پاس گل و نمره ۸.۱ را در کارنامه خود ثبت کرده و نقش پررنگی در صعود این تیم به جام جهانی داشته است. دیگر بازیکن تاثیر گذار سه شیرها فیل فودن ۲۱ ساله جوان و آینده دار باشگاه منچسترسیتی انگلیس است که با ۴ پاس گل و دقت پاس ۹۰% نمره ۷.۷ در ۷ بازی عملکرد خوبی را از خود به جا گذاشته است.
در خط دفاع هری مگوایر بر خلاف بازی‌های باشگاهی خود در منچستریونایتد که با اشتباهات خود مورد انتقاد قرار گرفته، توانسته در بازی‌های ملی با ۴ گل و دقت پاس ۹۲% در ۶ بازی نمره ۷.۷ را کسب کند و یکی دیگر از بازیکنان مهم انگلیس لقب بگیرد.


 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.