1403-02-221403-03-01bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : سه شنبه ، 1 خرداد 1403

کد خبر : 130122

 
نحوه عرضه بلیت سفرهای نوروزی جاده‌ای در کشور اعلام شد
تاریخ خبر : 1401-11-17
     
 
 
     
متن خبر :

 
مدیرکل حمل ونقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: عرضه بلیت سفرهای نوروزی جاده‌ای توسط این سازمان از ابتدای اسفندماه و به شکل‌‎های متنوع انجام می‌‎شود.

داریوش باقرجوان افزود: در حوزه حمل و نقل نوروزی و مناسبت‌های خاص همواره شیوه‌نامه‌هایی منتشر می‌شود که ساز و کار این حوزه را برای استان‌ها و شرکت‌های حمل و نقل مشخص می‌کند.

وی بیان کرد: برش استانی تمام استان‌ها با تمرکز بر افزایش سهم حمل و نقل عمومی برنامه‌ریزی شده تا برای نوروز امسال نزدیک به ۱۵ درصد افزایش عملکرد نسبت به نوروز سال گذشته افزایش یابد.

باقرجوان ادامه داد: مباحث مرتبط با ایمنی تردد، فروش بلیت حضوری، غیرحضوری و اینترنتی در دستور کار است که از ابتدای اسفندماه نیز بلیت به صورت غیرحضوری و از طریق وب سایت‌های اختصاصی و مشترک شرکت‌های حمل و نقل آغاز می‌‎شود.

مدیرکل حمل ونقل مسافر سازمان راهداری‌ و  حمل ونقل جاده‌ای گفت: از هفتم اسفندماه نیز فروش بلیت به صورت اینترنتی و حضوری در محل پایانه‌های مسافربری و دفترهای فروش شرکت‌ها انجام خواهد شد.

وی یادآور شد: امسال آغاز طرح نوروزی سازمان راهداری‌ و حمل ونقل جاده‌ای از ۲۴ اسفندماه است که دلیل زودتر آغاز شدن آن نسبت به سال‎های قبل نیز آغاز ماه مبارک رمضان از سوم فروردین ماه است.

باقرجوان گفت: با توجه به علاقه هم وطنان برای رسیدن به موطن خود و انجام فریضه روزه برنامه‌‎ریزی برای اوایل سفرهای نوروزی منسجم‌تر پیش بینی شده زیرا تقاضای بیشتری در این بازه زمانی وجود دارد.

وی عنوان کرد: در طرح نوروزی سال گذشته در مجموع نزدیک به 7 میلیون و ۸۰۰ هزار نفر  جابه جایی مسافر داشتیم که پیش‌بینی شده این میزان امسال ۱۵ درصد افزایش پیدا کند.

باقرجوان ادامه داد: در حوزه حمل و نقل مسافر بحث نمانام (برند) سازی و شبکه در دستور کار است تا امکانات به صورت استاندارد در خدمت کاربران قرار گیرد که در این راستا اکنون راه‌اندازی شبکه سیر در حال شکل‌گیری است.

باقرجوان ادامه داد: اکنون شبکه تک سفر ایرانیان به عنوان یک سرشبکه شرکت‌های زیادی از حوزه حمل و نقل به تعداد ۱۳۶ شرکت است که در اقصی نقاط ایران خدمات‌رسانی دارد.

وی ادامه داد: در کنار مأموریت سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در جابه جایی مسافری بحث اشتغالزایی و ترافیک و ایمنی جاده‌ای نیز به صورت ویژه در دستور کار است.

مدیرکل حمل ونقل مسافر سازمان راهداری‌و حمل ونقل جاده‌ای گفت: همچنین برنامه‌ریزی شده تا ۷۰ درصد از میزان جا به جایی مسافر در کشور از طریق حمل و نقل عمومی جاده‌‎ای محقق شود.

وی افزود: در این زمینه بحث آلایندگی زیست محیطی، تصادف‌ها و ترافیک شبکه یکی از مباحثی است که دولتمردان نسبت به مدیریت این موضوع اهتمام جدی دارند.

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.