پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : چهارشنبه ، 19 بهمن 1401

کد خبر : 121782

 
رئیس هیأت کشتی استان:

نتایج خوبی در کشتی قهرمانی کشور‌کسب کردیم
تاریخ خبر : 1400-10-27
نویسنده : سلیمان رحیمی
     
 
 
     
متن خبر :


 تیم کشتی استان همدان در رقابت‌های کشتی آزاد بزرگسالان قهرمان کشوری گرگان نمره قبولی گرفت.
رئیس هیأت کشتی استان با اعلام این خبر در گفت‌وگوی اختصاصی به خبرنگار ما گفت: رقابت‌های کشتی قهرمانی کشور بسیار سنگین بود و تمام کشتی‌گیران مدعی در آن حضور داشتند و بار فنی مسابقات بسیار بالا بود.
حمیدرضا یاری افزود: تنها 4 ملی‌پوش کشور در این رقابت‌ها حضور نداشتند و دیگر سرمایه‌های کشتی استان برای رسیدن به دوبنده تیم ملی در سالن آزادی گرگان به صف شدند و رقابت‌های خوبی را برگزار کردند.
وی ادامه داد: تیم کشتی همدان درمجموع نتایج قابل قبولی گرفت. در این رقابت‌ها از برخی کشتی‌گیران که انتظار مدال می‌رفت عملکرد ضعیفی داشتند و اما تعدادی از جوانان بیش از انتظار ظاهر شدند و ما را به آینده کشتی امیدوار کردند.
یاری تصریح کرد: در این مسابقات داریوش ولی‌زاده در 65 کیلوگرم علی‌رغم قرعه مناسبی که داشت نمایش ضعیفی داشت و خیلی زود از گردونه رقابت‌ها کنار رفت. همچنین هادی وفائی‌پور در 86 کیلوگرم که عنوان سوم مسابقات ارتش‌های جهان را دارد روی یک اشتباه کشتی را به حریف خود واگذار کرد و حذف شد. در وزن 97 کیلوگرم هم از دانیال شریعتی‌نیا پیش از این انتظار داشتیم که وی نیز کمتر از حد خود ظاهر شد.
وی افزود: اما در دیگر اوزان جوانان استان نمایش خوبی داشتند و در شب پایانی 3 مدال برنز کسب کردیم. در وزن 92 کیلوگرم مهدی حاجیلوئیان 2 کشتی‌گیر شاخص و مدعی کشور را شکست داد. وی ابتدا ارش محبی از کرمانشاه را با اقتدار 8 بر 2 شکست داد. ارش از کشتی‌گیران شاخص کشور است و همواره از مدعیان به شمار می‌رود که در برابر حاجیلوئیان حرفی برای گفتن نداشت. همچنین برای رسیدن به مدال برنز کشتی‌گیر استان، حسین شهبازی یکی دیگر از شاخص‌های مسابقات را شکست داد و با اقتدار به مدال برنز دست یافت. همچنین یوسف کامرانی و سعید انوری دیگر کشتی‌گیران موفق استان بودند که در اوزان 60 و 70کیلوگرم نمایش خوبی داشتند و 2 مدال ارزشمند برنز را برای تیم استان به ارمغان آوردند. رئیس هیأت کشتی استان درمجموع عملکرد کشتی‌گیران را مثبت ارزیابی کرد و گفت: هیأت کشتی تمام توان خود را معطوف رده‌های سنی نونهالان و نوجوانان کرده است و در این مسابقات نیز جوانان عصای دست تیم شدند و مقام چهارم کشور را کسب کردند.
وی افزود: در ماه‌های گذشته با انجام لیگ‌منطقه‌ای غرب برای رونق کشتی نوجوانان تلاش کردیم و در ادامه نیز در نظر داریم تا با مسابقات تیم به تیم استانی سطح آمادگی کشتی‌گیران را بالا ببریم تا در مسابقات قهرمانی کشور نتایج خوبی کسب کنیم.
یاری به برنامه‌های فشرده هیأت اشاره کرد و گفت: فدراسیون کشتی پس از تعطیلی کرونایی مسابقات متعددی را تدارک دیده که با فشردگی بالا در حال اجرا هستیم و این هفته نیز تیم فرنگی را راهی مسابقات قهرمانی کشوری خواهیم کرد هر چند در فرنگی حرفی برای گفتن نداریم.
وی در پایان با تقدیر از پوشش رسانه‌ای اخبار کشتی استان گفت: در هفته‌های آینده مسابقات چندجانبه برای تقویت تیم کشتی با استان‌های همجوار خواهیم داشت و مربیان استان نیز با آنالیز مسابقات قهرمانی کشوری بزرگسالان در گرگان نقاط ضعف و قوت کشتی را شناسایی و نسبت به رفع این ضعف‌ها اقدام خواهیم کرد.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.