1403-03-141403-03-24bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : پنجشنبه ، 24 خرداد 1403

کد خبر : 134579

 
سینماگران همدان صاحب خانه شدند
تاریخ خبر : 1402-07-10
     
 
 
     
متن خبر :


نخستین خانه سینمای رسمی کشور ذیل قانون در استان تشکیل و افتتاح می‌شود.

استاندار همدان از افتتاح نخستین خانه سینماگران در استان خبر داد و گفت: این خانه صنفی به منظور احیا، تقویت و ساماندهی 32 تشکل و انجمن در حوزه سینما ایجاد شده و نخستین خانه رسمی کشور است که بعد از تصویب اساسنامه عضوگیری آن آغاز می شود.

علیرضا قاسمی فرزاد اظهار داشت: خانه سینماگران که در حال حاضر در تهران فعالیت دارد بیشتر یک انجمن سینمایی است به همین علت می توان مدعی شد نخستین خانه سینما در استان همدان فعالیت پیدا خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه سینماگران جوان ایده های بسیارخوب و خلاقانه ای دارند که در صورت حمایت از آنها می توان آثاری فاخر در جامعه سینمایی تولید کرد، گفت: یکی از مهم ترین اعداف تاسیس خانه سینما در همدان پرورش استعدادهای جدید و حمایت از تولیدات فرهنگی و سینمایی است.

قاسمی فرزاد با اشاره به فعالیت هنرمندان با استعداد و پیشرو در حوزه سینمای استان، افزود: می‌توان از این ظرفیت مغتنم در راستای شناساندن هنر و توان هنری استان بهره برد.

وی افزود : فعالیت های هنری و سینمایی و احیای سینماهای راکد از جمله این برنامه هاست که تلاش زیادی برای تحقق آن صورت می گیرد.

استاندار همدان ایجاد ارتباط مناسب با مخاطب از جمله هنرهای سینماگران دانست و تاکید کرد:  باید از این ظرفیت برای ارائه مفاهیم ناب، ارزش های دفاع مقدس، فرهنگ ایرانی و اسلامی بیش از پیش بهره برد.

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.