پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : پنجشنبه ، 23 مرداد 1399

کد خبر : 93939

 
تخریب سازه‌ غیر‌قانونی در زمین‌های كشاورزی حکم نمی‌خواهد
تاریخ خبر : 1398-03-01
     
   
     
متن خبر :

معاون پیشگیری اداره کل دادگستری استان همدان گفت: بر اساس قانون نیازی به حکم دادگاه برای تخریب سازه‌های غیر قانونی در کاربری‌های کشاورزی و منابع طبیعی نیست.
ساخت و ساز در اراضی منابع طبیعی و کاربری‌های غیر مسکونی یکی از دغدغه‌های دوستداران طبیعت است، چراکه به حریم طبیعت تجاوز می‌شود از همین رو مردم در سامانه فارس من سوژه‌ای با عنوان « منابع طبیعی جاده سد اکباتان را قربانی رانت نکنید» ثبت کردند.
پیش از این با مدیرکل منابع طبیعی استان نیز به گفت‌و‌گو نشستیم که او اعلام کرد به زودی اخبار خوبی در حوزه برخورد با متخلفان اعلام می‌شود، موضوعی که همه در انتظار آن هستند.
معاون پیشگیری اداره کل دادگستری استان همدان در گفت‌و‌گو با فارس با بیان اینکه متولیان باید تخلفات ساخت و ساز در منابع طبیعی را به ما اعلام کنند اظهار کرد: دستورالعمل‌های لازم برای تخریب این سازه‌های غیر قانونی وجود دارد.
سعید گلستانی با اشاره به اینکه امکانات لازم از جمله لودر و بیل مکانیکی در اختیار متولیان برای تخریب وجود ندارد افزود: شرکت‌های خصوصی هم این امکانات را در اختیار دولت قرار نمی‌دهند و به همین دلیل سازه‌ها تخریب نمی‌شود.
وی با بیان اینکه ساخت‌ و سازها در منابع طبیعی وجود دارد تصریح کرد: برخی از افراد نفوذ دارند و قانون هم  این اجازه را داده که بدون حکم دادگاه و با حضور نماینده دادستان تخریب سازه‌های غیر قانونی در منابع طبیعی و کاربری‌های غیر مسکونی انجام شود.
معاون پیشگیری اداره کل دادگستری استان همدان با اشاره به اینکه دستگاه‌های متولی در حوزه برخورد با ساخت و سازهای غیر مجاز کوتاهی می‌کنند ادامه داد: گزارش تخلفات یا دیر ارائه می‌شود و یا انجام نمی‌شود.
وی خاطرنشان کرد: بر اساس قانون هیچ نیازی به حکم دادگاه برای تخریب سازه‌های غیر قانونی در کاربری‌های کشاورزی و منابع طبیعی نیست و به دادستان‌ها اجازه داده شده با اعلام گزارش سریعاً نسبت به تخریب اقدام کنند.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.