پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : دوشنبه ، 3 مهر 1402

کد خبر : 131186

 
شمار ورود گردشگران به دیار هگمتانه به ۴۰۰ هزار نفر رسید
تاریخ خبر : 1402-01-07
     
 
 
     
متن خبر :


مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان همدان گفت: از ۲۴ اسفندماه سال گذشته تا پنجم فروردین سال‌جاری ۴۰۰ هزار نفر از جاذبه‌های گردشگری همدان دیدن کردند.

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان همدان ، محسن معصوم‌علیزاده افزود: در این مدت ۳۰ هزار و ۶۵۰ نفر نیز در مراکز اقامتی استان اسکان داده شدند.

وی ادامه داد: در این مدت هشت هزار و ۷۱۳ نفر در هتل‌ها، سه هزار و ۲۶۱ نفر در مجتمع‌های گردشگری، یک‌هزار و ۹۶۰ نفر در مهمانپذیرها و یک‌هزار و ۴۷۴ نفر در هتل آپارتمان‌ها اقامت داشتند.

مدیرکل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی اضافه کرد: همچنین یک‌هزار و ۷۹۹ نفر در بوم‌گردی‌ها، ۳۳۸ نفر در متل‌ها، ۱۳ هزار و ۱۰۵ نفر در خانه‌مسافرها، ۵۴۹ نفر در اقامت‌گاه‌های اضطراری و مابقی در سایر مراکز اقامتی اسکان داده شدند.

وی گفت: همچنین در مدت زمان یاد شده ۳۰ هزار و ۷۳۲ نفر در مراکز وابسته به آموزش و پرورش و اقامت‌گاه‌های موقت اقامت داشته‌اند.

وی با بیان اینکه در این مدت ۱۷۸ بازدید نظارتی از تاسیسات گردشگری صورت گرفته است، تصریح کرد: ۱۲ مورد تذکر، سه مورد تشویقی و دو مورد اخطار کتبی نیز صادر شده است.

غار علیصدر، آرامگاه بوعلی، آرامگاه باباطاهر، کتیبه‌های گنجنامه، محوطه تاریخی هگمتانه و منطقه تفریحی توریستی عباس‌آباد در صدر بازدیدهای نوروزی استان قرار دارند.

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.