پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : جمعه ، 26 دي 1399

کد خبر : 98110

 
مرگ دختر جوان همدانی پس از عمل بینی

آمبولی ریه؛ عامل مرگ دختر جوان همدانی
تاریخ خبر : 1398-06-04
     
 
 
     
متن خبر :

علت مرگ دختر 26 ساله ای که پس از عمل زیبایی بینی و چند روز استراحت در منزل، مجدد به بیمارستان بعثت همدان منتقل و در آنجا درگذشت، در پزشکی قانونی این استان در دست بررسی است.
مدیر بیمارستان بعثت شهر همدان در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: این دختر برای انجام عمل زیبایی بینی به این بیمارستان مراجعه کرده و پس از انجام عمل در صحت و سلامت کامل مرخص شد.
حمید کیانی فتوت افزود: این دختر پس از چند روز استراحت در منزل، بدحال شده و دوباره به بیمارستان منتقل شد اما با وجود تلاش پزشکان و انجام عملیات احیای قلبی و ریوی، در این بیمارستان جان خود را از دست داد.
وی اضافه کرد: کمیته ای تحت عنوان «مرگ و میر» برای بررسی علت اولیه مرگ این دختر جوان تشکیل شده است با این وجود تمامی مستندات و پرونده ها در اختیار پزشکی قانونی قرار گرفته است.
مدیر بیمارستان بعثت شهر همدان ادامه داد: تمامی فرایند درمان در این بیمارستان ثبت شده و این مستندات در اختیار مراجع مسئول قرار گرفته است.
کیانی فتوت با بیان اینکه در زمینه شکایت خانواده متوفی از این بیمارستان اطلاعی ندارم، تاکید کرد: حتی در صورت شکایت نکردن خانواده متوفی، علت فوت افراد توسط اعضای کمیته مرگ و میر بررسی شده و در صورت وجود قصور پزشکی این موضوع از طریق مراجع قانونی پیگیری می شود.
وی توضیح داد: همچنین با بررسی روند درمان افرادی که در بیمارستان جان خود را از دست دادند، اشکالات و معایب احصا می شود و برای مثال اگر علت مرگ مصرف داروی خاصی باشد، این دارو مجدد نمونه برداری می شود تا دیگر این اتفاق رخ ندهد.
 آمبولی ریه
عامل مرگ دختر جوان همدانی
مدیرکل پزشکی قانونی استان همدان هم در گفتگویی با ایسنا از مرگ دختر جوان همدانی براثر آمبولی ریه بعد از عمل جراحی بینی خبر داد.
علی احسان صالح در تشریح خبر فوت دختر ۲۶ ساله همدانی بعد از جراحی عمل بینی اظهار کرد: پنج شنبه گذشته دختر جوان همدانی پس از انجام عمل موفقیت آمیز عمل بینی با حال عمومی خوب از بیمارستان مرخص می‌شود و چندساعت پس از ترخیص دچار تنگی نفس شدید شده و مجددا به بیمارستان مراجعه می کند.
وی با بیان اینکه متاسفانه این فرد بر اثر آمبولی ریه و ایجاد لخته در عروق فوت می شود، اضافه کرد: جراحی زمینه ایجاد لخته را فراهم می کند هرچند عمل زیبایی بینی عمل سختی نیست اما با توجه به ماهیت جراحی این عمل امکان لخته شدن خون در عروق اصلی وجود دارد.
 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.