1399-10-271399-11-07bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : سه شنبه ، 7 بهمن 1399

کد خبر : 110735

 
جمع آوری و برخورد جدی با کارتن به دست ها
تاریخ خبر : 1399-05-11
     
 
 
     
متن خبر :

ساماندهی کارتن به دست‌ها نیاز به پیگیری مجدد و مستمر دارد.

معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان با بیان اینکه برخورد و نظارت بر کارتن به دست‌ها نباید قطع شود، مطرح کرد: این کار در حال انجام است و تعداد زیادی از کارتن به دست‌ها دستگیر شده‌ و نسبت به چند ماه قبل کاهش یافته‌اند.

به گزارش ایسنا، علی خاکسار با اشاره به اینکه از اسفندماه سال گذشته تاکنون کلیه خانه مسافرهای مجوزدار اجازه فعالیت ندارند، توضیح داد: بحث کارتن به دست‌های همدان پروسه طولانی و پیچیده‌ای است، با کارتن به دست‌های غیرمجاز برخورد شده و تعدادی از آنها تذکر گرفته‌اند و تعدادی نیز با دستور قضایی پلمب شده‌اند.

خاکسار ادامه داد: ممکن است کارتن به دست‌ها در بعضی از ساعات روز فعالیت کنند اما قطعاً رصد می‌شوند و به محض مشاهده، گشت‌های پلیس با آنها برخورد کرده و اقدام به جمع آوری‌شان می‌کند.

وی با بیان اینکه کارتن به دست‌ها تاحدودی ساماندهی شده‌اند، اظهار کرد: با توجه به تعداد زیاد فعالان و گستردگی و پراکندگی آنها در سطح شهر ممکن است نتوانیم تعدادی را کنترل کنیم همچنین از مردم خواسته‌ایم در این امر به ما کمک کنند و حضور کارتن به دست‌ها را گزارش دهند. 

خاکسار درباره فعالیت دیگر مراکز اقامتی هم گفت: این مراکز پروتکل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند و میراث فرهنگی و اداره بهداشت هم به طور مرتب آنها را رصد می‌کنند، علاوه بر این تاکنون گزارشی مبنی بر عدم رعایت موارد بهداشتی از این مراکز دریافت نکرده‌ایم.

وی اضافه کرد: در شرایط کنونی گردشگری به عنوان یکی از فعالیت‌های اقتصادی گسترده در کشور تحت‌الشعاع کروناویروس قرار گرفته و متضرر شده است و امیدواریم به زودی آرامش به جامعه برگردد و شاهد رونق مجدد گردشگری باشیم.

معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی استان همدان با بیان اینکه در حال حاضر مراکز اقامتی همدان به جز خانه مسافرها فعال هستند، اظهار کرد: مراکز تفریحی، توریستی هم فعالیت می‌کنند اما در واقع گردشگری از این مراکز بازدید نمی‌کند.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.