1400-10-171400-10-27bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : دوشنبه ، 27 دي 1400

کد خبر : 120760

 
در نشست شورای شهر ملایر؛

هتل نیمه‌کاره پارک سیفیه و احیای عمارت منصوری تعیین‌تکلیف شد
تاریخ خبر : 1400-09-02
     
 
 
     
متن خبر :

 ملایر - سحر یوسفی - خبرنگار همدان‌پیام: عصر روز یکشنبه دومین نشست کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر ملایر درحالی برگزار شد که 3 موضوع مهم که از مدت‌ها قبل بر پیکره شهر خودنمایی می‌کند را در دستور کار داشت تا شاید بتواند با بررسی و تعیین‌تکلیف این موارد گامی کوچکی در راستای عمران و آبادانی شهر بردارد.
هتل نیمه‌کاره پارک‌ سیفیه، احیای خانه منصوری و نوع کاربری آن و رفع مشکل بار ترافیکی میدان تعاون موضوعاتی بود که توسط اعضای شورای شهر و کارشناسان مربوطه بررسی و تصمیماتی درباره آنها اتخاذ شد.
هتل نیمه‌کاره پارک سیفیه که در سال 1382 و در دوره دوم شورای شهر بنا شده است یکی از پروژه‌های نیمه‌تمامی است که در مورد آن بارها نشست‌ها و جلسه‌های مختلفی با تصمیمات متعددی از تکمیل، تغییر کاربری تا تخریب بنای آن گرفته شده است، اما هنوز پس از 18سال تعیین‌تکلیف نشده و به یکی از مطالبات عمده مردم مبدل شده است. نایب‌رئیس شورای اسلامی ملایر در این‌باره گفت: در نشست اعضای شورا مصوب شد هتل نیمه‌کاره پارک سیفیه تکمیل شود و مقرر شد که شهردار طرحی جدید آماده کند که در آن یک طبقه با کاربری سوئیت اقامتی، یک طبقه برای سالن کنفرانس و طبقه همکف به رستوران، کافی‌شاپ و فست‌فود اختصاص یابد.
عمارت تاریخی منصوری که یکی از آثار واجد ارزش به جای مانده از دوران قاجار است به علت توافق نداشتن با وراث و تملک آن سال‌هاست بر سر موضوع تملک و احیای آن جلسات متعدد برگزار شده است و اکنون وضعیت خوبی ندارد و با وجود بارش‌ها با خطر تخریب و نابودی مواجه است.
مظاهر روزبهانی در این‌باره ادامه داد: مصوب شد این ملک تا پایان سالجاری توسط شهرداری از وراث خریداری و تملک شود و به سرعت بازسازی و احیا شود.
وی افزود: بررسی موضوع تغییر کاربری و استفاده برای عموم مردم از این ملک به نشست آتی کمیسیون عمران موکول شد.
وی در پایان بیان کرد: برای رفع معضل ترافیکی در محدوده میدان تعاون، کار مطالعاتی آن توسط مشاور متخصص درحال انجام است که آیا احداث پل ضرورت دارد یا به شکل دیگری بار ترافیکی این منطقه را می‌شود برطرف کرد که در نشست بعدی مشخص می‌شود.
حال باید منتظر ماند و دید آیا مصوبات کمیسیون عمران شورای ششم جامه عمل خواهد پوشید و محقق می‌شود یا مانند دوره‌های پیشین در حد مصوبه و روی کاغذ باقی می‌ماند؟

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.