1403-02-221403-03-01bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : سه شنبه ، 1 خرداد 1403

کد خبر : 126340

 
برگزاری 4 کلاس‌آموزشی فوتبال در استان
تاریخ خبر : 1401-06-15
نویسنده : سلیمان رحیمی
     
 
 
     
متن خبر :


 4 کلاس آموزشی مربیگری و داوری در استان همدان در حال برگزاری است هیأت فوتبال همدان این روزها بسیار پرکار است و در کنار برگزاری مسابقات در رده‌های سنی مختلف از برگزاری کلاس‌های آموزشی نیز غافل نشده است و در گرمای شهریور اقدام به برگزاری 4 دوره کلاس آموزش داوری و مربیگری در سطوح مختلف کرده است.

دبیر هیأت فوتبال استان در این باره به خبرنگار همدان‌پیام گفت: کلاس مربیگری A آسیا را از روز نخست شهریور با حضور 15 مربی بومی از استان و مربیان دیگری از استان‌های خوزستان، تهران، کرج و خراسان رضوی در همدان آغاز شده است که پارت نخست آن به پایان رسید و در روزهای آینده پارت دوم نیز برگزار می‌شود.

علی بلالی افزود: این کلاس با تدریس مسعود اقبالیان از مدرسان کنفدراسیون فوتبال آسیا و دستیاری بهروز معین با سرپرستی کمال عربیان در 3 پارت در استادیوم شهیدان حاجی بابایی مریانج آغاز شد که پارت نخست این کلاس 6 شهریور به پایان رسید و پارت دوم نیز از 16 شهریور آغاز خواهد شد.

وی همچنین از برگزاری کلاس داوری در شهرستان ملایر خبر داد و گفت: با درخواست هیأت فوتبال  ملایر، کمیته داوران استان اقدام به برگزاری کلاس داوری درجه 3 در شهرستان ملایر نمود. این کلاس از 8 شهریور ماه در ورزشگاه 5 هزار نفری ملایر با تدریس مهرداد ذهبی از مدرسان فدراسیون فوتبال آغاز شده است که تعداد 16 نفر از جوانان علاقمند به داوری شهرستان ملایر در این کلاس شرکت دارند.

علی بلالی همچنین به برگزاری کلاس مربیگری درجه یک فوتسال در نهاوند اشاره کرد و گفت: به درخواست هیأت فوتبال نهاوند و موافقت کمیته آموزش هیأت استان یک دوره کلاس مربیگری فوتسال از 10 شهریور در نهاوند آغاز شده است که در این کلاس مهدی امینی از مربیان بومی استان تدریس می‌کند و 14 نفراز جوانان علاقه‌مند به مربیگری در این کلاس شرکت دارند.

وی ادامه داد: یک دوره کلاس مربیگری فوتبال C آسیا نیز از روز 13 شهریور ماه در همدان آغاز شده است که در این کلاس 24 نفر از علاقه‌مندان به مربیگری شرکت دارند. تدریس این کلاس را بابک صمدیان از مدرسان بومی استان به عهده دارد و با شرکت 24 علاقه‌مند در دو پارت 6 روزه برگزار می‌شود که پارت نخست آن از روز گذشته در استادیوم شهید شمسی‌پور همدان آغاز شده است.

بلالی در پایان گفت: برگزاری کلاس‌های آموزشی در دستور کار هیأت استان است و هر شهرستانی که درخواست کند این کلاس‌های آموزشی را برگزار می‌کنیم.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.