1399-06-261399-07-05bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : شنبه ، 5 مهر 1399

کد خبر : 109719

 
رئیس جمهوری:

امروز وقت دعوای 3 قوه نیست
تاریخ خبر : 1399-04-09
     
 
 
     
متن خبر :

رئیس جمهور در جلسه ملی ستاد ملی مقابله با کرونا با بیان اینکه امروز وقت دعوای مجلس و دولت و قوه قضاییه نیست، بیان کرد: در شرایط فعلی حتما باید وحدت بین همه قوا صورت گیرد. من در مجلس شورای اسلامی گفتم که پیوند ما را به پیروزی می‌رساند و اگر همه با هم پیوند لازم را داشته باشیم، خداوند پیروزی نصیب‌مان خواهد کرد. 3 قوه باید کامل متحد باشند و یکدیگر را یاری کنند. مردم باید حضوری کامل در صحنه داشته باشند.
 به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی اظهار کرد: در یک قرن گذشته سابقه نداریم که یک بیماری آنقدر در اقتصاد اثر گذاشته باشد.
ویروس کرونا تولید ناخالص ملی را پایین آورده، تورم را بالا کشیده و ارزش پول ملی را کاهش داده است.
ما تاکنون یک ریال از بانک مرکزی استقراض نکرده‌ایم.
در اروپا ببینید چه خبر است! به‌عنوان مثال در انگلیس ۲۷۳ میلیارد پوند استقراض کرده‌اند. این بیماری دنیا را به سمت مشکلات و گرفتاری کشانده است. کار وزارت بهداشت، بخش تولید، حمل و نقل، کشاورزی، صنعت، بانک مرکزی، اقتصاد و بورس ما افتخارآمیز است.
وی گفت: ما باید امروز کمک کنیم که دستورالعمل‌های بهداشتی رعایت شود، محل تجمع، منطقه قرمز محسوب می‌شود، به‌طور مثال در یک مراسم عروسی یا میهمانی تجمع موجب تشکیل منطقه قرمز می‌شود. محل تجمع را باید منطقه قرمز بدانیم.
رئیس جمهور بیان کرد: به‌طور مستمر به مسئولان تأکید می‌کنم که ماسک ارزان عرضه شود، اما درست کردن ماسک خانگی توسط خود مردم راحت‌تر و مناسب‌تر است. همه باید مراقب سالمندان و بیماران زمینه‌ای باشیم.
روحانی گفت: طبق مصوبه ستاد، استان‌های دارای شهرهای با وضعیت قرمز، با پیشنهاد ستاد استانی به وزیر کشور و وزیر بهداشت و موافقت رئیس جمهور، محدودیت‌های لازم به مدت یک هفته اعمال می‌شود و درصورت لزوم، تمدید می‌شود، از ۱۵ تیرماه هر کجا محل تجمع است که وزارت بهداشت اعلام می‌کند ماسک اجباری خواهد شد.
وی یادآور شد: یکی از نکات امروز در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا کمک به مستأجران بود که در این زمینه وزارت مسکن و کشور طرح‌هایی را برای کمک به مستأجران بیاورند و زمین ارزان، مصالح برای سازندگان قرار دهیم.
قراردادهای اجاره‌ای مسکن تا ۳ ماه پس از زمانی که وزارت بهداشت اوضاع کرونا را عادی یا ضعیف اعلام کند اعتبار خواهد داشت.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.