پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : سه شنبه ، 15 اسفند 1402

کد خبر : 134237

 
به همت آموزش و پرورش استان انجام شد

اهدای 8هزار بسته آموزشی به دانش‌آموزان مناطق محروم
تاریخ خبر : 1402-06-20
نویسنده : فاطمه ترکمان دهنوی / عکاس: مصطفی طاقتی احسن
     
 
 
     
متن خبر :


 به مناسبت آغاز سال تحصیلی 8 هزار بسته لوازم التحریر و اقلام بهداشتی  بین دانش‌آموزان مناطق کم‌برخوردار استان در قالب طرح شهید حسن‌پور جعفری به نیابت از 8 هزار شهید استان همدان توزیع شد.

در مراسمی که در سالن ورزشی شهید مقصودی برگزار شد، کاروان تهیه اقلام بهداشتی و تجهیزات، لوازم التحریر  پایگاه سلامت داش‌آموزی برای مدارس مناطق محروم استان از سوی اداره کل آموزش و پرورش استان همدان تهیه شد و ارسال شد.

در این مراسم مدیرکل آموزش‌وپرورش استان  با تبریک فرا رسیدن آغاز سال تحصیلی جدید به دانش‌آموزان، معلمان و اولیای دانش‌آموزان اظهار کرد: از ماه‌ها پیش تدارک لازم برای آغاز سال تحصیلی در نظر گرفته شده که در کنار ثبت‌نام دانش‌آموزان، تهیه و توزیع کتب درسی و سازماندهی نیروی انسانی، سعی شد تا تجهیزات و امکانات مناسب بهداشتی نیز در اختیار واحدهای آموزشی قرار گیرد.

محمود نقوی ارزش این اقلام بهداشتی و لوازم التحریر تهیه شده را نزدیم به 4 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: با هدف تأمین سلامت، رفاه، تندرستی و نشاط نسل آینده سعی کردیم از منابع اعتبارات استانی و ملی این تجهیزات و امکانات بهداشتی ررا برای مناطق محروم تهیه کرده و دراختیار ناحیه و منطقه آموزش و پرورش قرار دهیم تا مورد استفاده دانش‌آموزان قرار گیرد.

وی هدف از این طرح را برقرای عدالت آموزشی و بهداشتی در تمام زمینه‌ها اعلام کرد و گفت: سعی و تلاشمان بر این است تا از این امکانات به بهترین شکل استفاده شده و شرایط مطلوبی را در سال تحصیلی جدید در مدارس برای تحصیل و تربیت شایسته نسل آینده مهیا کنیم. مدیرکل آموزش و پرورش همدان با تاکید بر رسیدگی همه‌جانبه بر محله‌های کم‌برخوردار استان، بیان کرد به مدارس عادی از نظر تمام امکانات باید رسیدگی شود.

وی افزود: این اقلام توزیع شده شامل: دفتر، مداد، خودکار و سایر اقلام مورد نیاز نوشت افزار دانش آموزان که در قالب طرح شهید حسن‌پور جعفری به نیابت از 8 هزار شهید استان توزیع می‌شود.

نقوی با اشاره به اینکه این کار جهادی با هدف تأمین نوشت افزار مورد نیاز دانش‌آموزان نیازمند اجرا شده است، ادامه داد: این کمک‌ها با هدف خدمت رسانی به نیازمندان انجام می‌شود.

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.