پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : شنبه ، 2 بهمن 1400

کد خبر : 120688

 
مدیرمسئول روزنامه همدان‌پیام:

روبه‌رو شدن با مبل‌ومنبت ملایر در اکسپو به افتخار همدانی بودنمان افزود
تاریخ خبر : 1400-08-29
نویسنده : مریم مقدم
     
 
 
     
متن خبر :

■ با همه موانع تلاش می‌کنیم توانمندی‌های همدان را به حاضران در پاویون ایران معرفی کنیم
■ راه بهبود گردشگری کرونا زده این روزها از دبی می‌گذرد

 اینجا امارات متحده عربی شهر دبی است. صدای ما را از پاویون ایران می‌شنوید جایی که برای حضور در آن کمتر ایرانی برنامه‌ای مدون را ترسیم کرد.
رویدادی که اهمیت آن چیزی از المپیک جهانی کم ندارد و امسال درست بیخ گوش ایران فرصتی فراهم کرد تا برویم در این بازار کار و آشفته پساکرونا نسخه‌ای برای حال خوبمان در آن بپیچیم.  
امارات در سال‌های گذشته گام‌های بیشماری را برای آنکه به عنوان یک کشور منحصر‌به‌فرد و جذاب خود را مطرح کند برداشته است. این نمایشگاه نیز در شهر دبی، یکی از زیباترین و باشکوه‌ترین شهرهای جهان برگزار می‌شود و قرار است به دنبال خود تحولات زیادی برای این شهر به همراه داشته باشد. جالب است بدانید که این سومین اتفاق و رویداد مشهور در دنیا به شمار می‌رود.
مدیرمسئول روزنامه همدان‌پیام که هم‌اکنون در این رویداد حضور دارد، می‌گوید: اهمیت بازدید این رویداد از یک‌سو و دیدن ردپای هنر هنرمندان ملایر که نقش در نقش مبل‌ومنبت را با شناسنامه وزین آن به بازدیدکنندگان اکسپو ارائه می‌دهند از سوی دیگر موجب شد بار دیگر به همدانی بودن خودمان افتخار کنیم. اینکه با همه موانع بهترین نمونه مبل‌ومنبت شهر جهانی ملایر اینجا قرار دارد مایه مباهات ما اهالی استان همدان است.
وی افزود: دبی با برگزاری این نمایشگاه نشان داده است که همواره در حال پیشرفت و به کار بردن خلاقیت و نوآوری است. این نمایشگاه از تاریخ ۹ مهرماه یا یکم اکتبر آغاز می‌شود و تا ۲۱ فروردین ماه سال ۱۴۰۱ نیز ادامه دارد.
اکسپو ۲۰۲۱ دبی، بهترین فرصت است تا با تکنولوژی روز دنیا که چند قدم جلوتر از فناوری حال‌حاضر به شمار می‌آید، آشنا شوید. این رویداد از نگاه تخصصی ما در رسانه بهترین فرصت بود تا بتوانیم ظرفیت‌های گردشگری و صنایع‌دستی را در قالب محتوای «مدیا» با خود به اینجا آورده و تلاش کنیم توانمندی‌های همدان را حتی در نشست‌های دوجانبه به دوستداران فرهنگ و تاریخ ایران بشناسانیم.
نصرت‌ا... طاقتی‌احسن ادامه داد: این فرصت ۶ ماهه، به شما امکان می‌دهد تا زمان کافی برای گرفتن بلیت و انجام اقدامات لازم برای جهت رفتن به کشور امارات در اختیار داشته باشید.
اکسپوی 2020 درحالی در کشور امارات درحال برگزاری است که صاحبنظران و کارشناسان به نحوه حضور و پاویون ایران همچنان نقدهای جدی دارند به واقع این رویداد آیینه تمام‌نمایی از نگاه مدیران حوزه گردشگری به آینده ایران و استان‌هاست.
وی گفت: اکسپو یک فرصت اقتصادی است، چراکه بیشتر افرادی که به تماشای اکسپو می‌آیند، می‌خواهند جهان کوچک را ببینند و نگاه به آینده کشورها می‌تواند یک پایه‌اش اقتصاد باشد، اکسپو چیزی نیست که امروز از آن بهره‌برداری کنیم، بلکه باید در آینده از آن بهره‌برداری کرد.  
این رویداد مرکز گفت و شنود 6 ماهه است که اکنون همه با هم یکجا جمع هستند و دیگر لازم نیست با صرف هزینه‌های گزاف به هر کدام از آنها سفر کنید.
طاقتی‌احسن افزود: شاید جالب باشد که بدانید شیوع بیماری کرونا در تغییر شکل این نمایشگاه، تأثیراتی را به‌صورت غیرمستقیم از خود نشان داده است. همانطور که گفتیم قرار بود این نمایشگاه در سال ۲۰۲۰ برگزار شود، اما از آنجایی که کرونا شیوع پیدا کرد و کشورهای مختلف مرزهای خود را برای جلوگیری از سرایت این بیماری، بستند این نمایشگاه با یک سال تأخیر در سال ۲۰۲۱ برگزار شده است.
مدیرمسئول روزنامه همدان‌پیام افزود: این بیماری فرصتی را در اختیار بشر قرار داد تا بتواند در حوزه تکنولوژی و فناوری نیز، ایده‌های جالب توجهی را از خود بروز دهد و نشان دهد که هیچ محدودیتی نمی‌تواند ذهن یک انسان خلاق و خوش‌فکر را اسیر خود کند.
اکسپو ۲۰۲۱ دبی نیز زمان مناسبی است تا بتوان جهان را در مواجه با این بیماری بررسی و عرصه‌هایی که در آن فناوری به خاطر بیماری کرونا دچار تغییر شدند را ارزیابی کرد. این جشنواره فرصت خوبی است تا بتوان جهان را پس از کرونا به‌صورت کلی نگریست و دستاوردهایی که به واسطه این بیماری اختراع شدند را مشاهده کرد.
گفتنی است، این روزها به واسطه حضور همدان‌پیام در اکسپو فعالان تجاری و اقتصادی به اهمیت این رویداد در استان پی برده‌اند، اما به واقع تا امروز برای حضور در اکسپوی دبی به تشکل‌ها و شرکت‌های خصوصی فراخوان یا اعلام عمومی ارائه نشد. آنقدر چالش‌های حضور در این رویداد برای استان‌ها مختلف است که نمی‌دانیم به کدام یک بپردازیم. نبود منابع مالی، نداشتن هماهنگی بین استان‌ها با وزارتخانه، پای کار نبودن مدیران مرتبط یا فقدان اسپانسر و... ة.
 امید آن داریم فرصت باقی مانده برای متولیان امور در حوزه گردشگری استان جدی گرفته شود.
اکسپو ۲۰۲۰ دبی، اپلیکیشن‌های متنوعی را برای بازدیدکنندگان تفریحی، تجاری و ورزشی این رویداد بین‌المللی راه‌اندازی کرده و ضمن ارائه‌ اطلاعات مفید در رابطه با جزئیات برنامه‌ها، امکان رزرو رویداد‌ها و شخصی‌سازی برنامه بازدید از اکسپو را برای کاربران فراهم می‌کند. از جمله قابلیت‌های این نمایشگاه می‌توان به در اختیار قراردادن بلیت رایگان به افراد زیر ۱۸سال، ۶۰ساله و بالاتر، افراد کم‌توان، خانه‌دارها، رانندگان تاکسی و کارکنان بیمارستان‌ها اشاره کرد.
اجرای عروسک‌های غول‌پیکر با روایت داستان‌هایی بومی، اجرای پرفورمنس تهران- دبی به مناسبت هفته شهرها، حضور گروه قصه‌گویی هند در پاویون ایران به مناسبت روز حافظ و اجرای برنامه هنری مشترک از دیگر برنامه‌های هنری پاویون بود. گروه‌های نواحی ایران همچنین اجراهای مشترکی با پاویون‌های تایلند و استرالیا داشته‌اند.
نمایشگاه اکسپوی دبی ۲۰۲۰ به علت شیوع بیماری کرونا با تأخیر از مهرماه سالجاری (اکتبر ۲۰۲۱) و با حضور ۱۹۲کشور به مدت ۶ ماه با شعار «ارتباط‌ذهن‌ها، خلق آینده»، برگزار می‌شود.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.