1402-07-021402-07-12bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : چهارشنبه ، 12 مهر 1402

کد خبر : 132203

 
شهرداری پای ماندن در لیگ یک را نداشت

روز سیاه فوتبال همدان
تاریخ خبر : 1402-03-03
     
 
 
     
متن خبر :


 تیم فوتبال شهرداری همدان با تساوی برابر خیبر خرم‌آباد و کسب 28 امتیاز به لیگ دسته دوم کشور سقوط کرد.

در هفته پایانی لیگ دسته اول فوتبال کشور عصر روز گذشته تیم فوتبال شهرداری همدان در مشهد برابر خیبر خرم‌آباد تن به نتیجه تساوی بدون گل داد، اما در بازی همزمان خلیج‌فارس ماهشهر با یک گل میزبان خود چادرملوی اردکان را از میان برداشت تا با 29 امتیاز بالاتر از شهرداری قرار گرفته و در لیگ یک ماندنی شود.

نکته عجیب اینکه شهرداری هفته‌های زیادی بالاتر از ماهشهر بود و در هفته پایانی این تیم خلیج‌فارس بود که با یک سبقت بزرگ خود را در لیگ یک نگه داشت.


این اتفاق تلخ در شرایطی برای شهرداری همدان رقم خورد که این تیم مدت‌ها روی نوار ناکامی قرار داشت اما مدیران این تیم تغییری در کادرفنی ایجاد نکردند تا دست آخر احمد جمشیدیان یک فاجعه تاریخی دیگر پس از پاس برای فوتبال همدان رقم بزند.

فوتبال همدان که بارها در هفته‌های پایانی، اتفاقات تلخی را تجربه کرده بود بار دیگر اسیر این تراژدی غمبار شد تا این‌بار شهرداری همدان به یک دسته پائین‌تر سقوط کند.

با این اتفاق تلخ، حالا استان همدان دو تیم در فصل آتی لیگ دسته دوم فوتبال خواهد داشت. این اتفاق در شرایطی رقم خورد که قزوین در همسایگی استان همدان صعودی شگفت‌انگیز به لیگ برتر را تجربه کرد و تک نماینده استان همدان حتی پای ماندن در لیگ یک را هم نداشت.

تیمی که در ابتدای فصل با سختی و مشقت فراوان جواز حضور در لیگ یک و تیمداری را گرفت، اما خیلی راحت سقوط کرد تا فوتبال همدان به قول کارشناسان به چند سال عقب برگردد.

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.