پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : شنبه ، 13 خرداد 1402

کد خبر : 130406

 
قلعه‌نویی جانشین کی‌روش می‌شود؟

انتخاب سرمربی جدید تیم ملی حداکثر تا 2 هفته آینده
تاریخ خبر : 1401-12-01
     
 
 
     
متن خبر :


 در حالی فدراسیون فوتبال تا حداکثر پایان هفته آینده به صورت رسمی از سرمربی جدید تیم ملی رونمایی می‌کند که طبق آخرین خبر گفته می‌شود امیر قلعه‌نویی شانس نخست نشستن روی نیمکت تیم بزرگسالان است.

معادلات نیمکت تیم ملی فوتبال هر روز وارد فاز تازه‌ای می‌شود و به نظر می‌رسد توپ بین خارجی یا داخلی‌بودن سرمربی آینده تیم ملی در حال گردش است. این در حالی است که تیم ملی فوتبال در فیفادی، فروردین 2 بازی تدارکاتی با عراق و روسیه خواهد داشت اما همچنان فدراسیون فوتبال از جانشین کارلوس کی‌روش رونمایی نکرده‌است.

در آخرین موضع‌گیری رسمی، امیر مهدی علوی مدیر روابط عمومی فدراسیون فوتبال با اشاره به گزینه‌های داخلی و خارجی مورد نظر فدراسیون گفت:«در طول تاریخ فوتبال کشورمان مربی پرافتخار ایرانی زیاد داشتیم که صاحب‌ مقام برای تیم ملی شده‌اند و در حوزه خارجی هم مربیان خوب خارجی داشتیم؛ اما فدراسیون فوتبال یک نگاه اساسی در این زمینه دارد که روند به سمتی طی شود که تجارب ارزنده‌ای به همراه داشته و از آن استفاده‌شود. هدف ما در جام ملت‌های آسیا مشخص است و فرایند رسیدن به آن مهم است».

همچنین مذاکرات با گزینه‌های مورد نظر ادامه دارد و طبق آخرین شنیده‌ها بار دیگر شانس مربی داخلی از مربی خارجی بیشتر شده و کفه ترازو به سمت مربی ایرانی سنگین‌تر شده‌است. این در شرایطی است که در روزهای اخیر برخی گمانه‌زنی‌ها حکایت متفاوتی داشت، با این حال در تازه‌ترین خبرها، بار دیگر نگاه فدراسیون به سمت انتخاب مربی ایرانی چرخیده و مهدی تاج به جمع‌بندی نهایی برای انتخاب سرمربی تیم ملی فوتبال نزدیک شده‌است.

گفته می‌شود، امیر قلعه‌نویی یکی از جدی‌ترین گزینه‌های تیم ملی است که با توجه به خبرهای رسیده خودش را برای نشستن روی نیمکت تیم‌ملی آماده می‌کند.

فدراسیون فوتبال قرار است حداکثر تا ۲ هفته آینده به صورت رسمی از سرمربی جدید تیم ملی رونمایی کند، سرمربی‌ای که تا امروز یک مربی داخلی است و اگر در روزهای آینده بار دیگر ورق به سمت خارجی‌ها برنگردد، باید قلعه‌نویی با گرفتن بلیط سیرجان- تهران، برای دومین حضور روی نیمکت تیم ملی کت و شلوار جدیدش را پرو کند.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.