1401-08-251401-09-05bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : شنبه ، 5 آذر 1401

کد خبر : 123051

 
روندی افزایشی کرونا در همدان
تاریخ خبر : 1401-01-20
     
 
 
     
متن خبر :

شمار بیماران کرونایی بستری در بیمارستان ها و همچنین مراجعه کنندگان به اورژانس مراکز درمانی استان طی یک هفته گذشته روندی افزایشی داشته است.

استاندار همدان در ارتباط زنده تصویری با ستاد ملی مقابله با کرونا ضمن ارائه گزارشی از آخرین وضعیت و شرایط کرونایی استان همدان، افزود: تعداد مراجعان به بیمارستان‌ها، مراکز شبانه‌روزی و اورژانس بیمارستان های استان در هفته گذشته ۱۰ درصد نسبت به مدت مشابه قبلی(هفته قبل آن) افزایش داشته است.

به گزارش ایرنا، علیرضا قاسمی فرزاد با اشاره به افزایش موارد جدید بستری ناشی از ابتلا به کرونا در استان همدان طی هفته گذشته ، اظهار کرد: بیماران مبتلا به کرونا بستری در بیمارستان های استان نیز دراین مدت از ۲۶۸ به ۳۴۳ نفر افزایش یافته است.

استاندار همدان گفت: تعداد مراجعان به اورژانس و مراکز ۱۶ ساعته و شبانه‌روزی استان همدان در ۲۴ ساعت گذشته ۲ هزار و ۹۶۵ نفر بوده که ۴۰ نفر از آن‌ها بستری و نتیجه آزمایش کرونا ۱۴ نفر نیز به طور قطعی مثبت شده است. 

قاسمی فرزاد خاطرنشان کرد: تعداد کل بیماران بستری مشکوک و قطعی مبتلا به کرونا در استان همدان ۲۸۸ نفر است که ۸۴ نفر از آن‌ها در بخش آی‌.سی.یو بستری شده اند و وضعیت جسمی ۲۶ بیمار وخیم گزارش شده است.

وی با بیان اینکه تعداد مرگ و میر ناشی از ابتلا به کرونا از هفت نفر در هفته های قبل به ۹ نفر در هفته گذشته افزایش یافته است، اظهار داشت: در ۲۴ ساعت گذشته یک نفر در این استان به دلیل ابتلا به کرونا جان خود را از دست داد.

استاندار همدان درباره وضعیت رنگ‌بندی شهرستان‌های استان همدان نیز اظهار داشت: هم اینک شهرستان های فامنین و نهاوند در وضعیت نارنجی و هشت شهرستان دیگر استان در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.

وی همچنین در خصوص آمار تزریق واکسن کرونا در استان همدان هم گفت: ۹۳ درصد از جمعیت بالای ۱۸ سال این استان دُز اول، ۸۴.۳ درصد دُز دوم و ۴۳.۳ درصد دُز سوم واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

استاندار همدان افزود: همچنین ۱۰۰ درصد خانم‌های باردار در استان همدان دُز اول و ۹۴.۸ درصد نیز دُز دوم واکسن کرونا را تزریق کرده‌اند.

قاسمی فرزاد با بیان اینکه ۲۴ درصد افراد پنج تا ۱۱ سال در استان دُز اول و ۹ درصد نیز دُز دوم واکسن کرونا را تزریق کرده‌اند خاطرنشان کرد: ۹۵ درصد افراد ۱۲ تا ۱۸ سال در استان دُز اول و ۸۳ درصد نیز دُز دوم واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

وی اظهار کرد: بیش از ۸۰ درصد کلاس‌های مدارس استان به دستگاه تهویه مطبوع مجهز شدند و ۲۰ درصد دیگر آن نیز با کمک خیران در دست انجام است.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.