پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : سه شنبه ، 26 تير 1403

کد خبر : 130197

 
فرماندار:

درگزین قطب اقتصادی شمال استان خواهد شد
تاریخ خبر : 1401-11-20
     
 
 
     
متن خبر :


 درگزین- یوسف امینی -خبرنگار همدان پیام: شهرستان درگزین در مسیر پیشرفت قرار گرفته است. در کل روستاهای شهرستان پروژه در حال اجرا داریم و قول می‌دهم درگزین در 10 سال آینده قطب اقتصادی شمال همدان خواهد شد.

فرماندار درگزین در جلسه شورای اداری که با ریاست استاندار همدان برگزار شد، گفت: واحدهای نهضت ملی در قروه درگزین در صورت تأمین زمین به صورت ویلایی تک طبقه ساخته خواهد شد که به زودی این طرح اجرایی خواهد شد.

کمیل خواستان افزود: پروژه‌های ساخت فرهنگسرا، گاوداری شستا که فعلاً 60 نفر اشتغال ایجاد کرده است، ارتقای بخش شاهنجرین به شهر در آینده نزدیک، استقرار ده اداره در طول یکسال، تأمین اعتبار پروژه‌ها، کلنگ‌زنی پارک ملت قروه، شهرک گلخانه‌ای کرفس در 320 هکتار که بزرگترین شهرک در غرب کشور  است، اجرای پروژه فاضلاب شهری قروه و سایر پروژه‌ها، شهرستان را به کارگاه عمرانی تبدیل کرده است.

امام جمعه شهرستان درگزین هم گفت: از 42 اداره 17 اداره در درگزین مستقر شد که انتظار می‌رود برای رفاه حال مردم سایر ادارات نیز مستقر شوند.

 رزن همکاری نمی‌کند

حجت الاسلام ربیعی افزود: هر مسئولی که مسئولیت قبول می‌کند با قوت باید کار کند. برای مثال، پروژه فاضلاب شهری قروه که نیاز است سریع اجرا شود، مباحث فرهنگی خیلی مهم است؛ ارشاد اسلامی نیاز به تقویت دارد و همچنین اداره کمیته امداد نیز جزو اداراتی است که نیاز مبرم شهرستان است و یکی دیگر از اداراتی که نیاز است مستقر شود، اداره تبلیغات اسلامی است که چون حد نصاب جمعیت را ندارد مستقر نمی‌شود. مسئولان رزن هم با ما همکاری نمی‌کنند که نیاز است پیگیری و اقدام شود. یکی دیگر از تقاضاها نیزمسکن مهر قروه است که رها شده است.

 ارتقای شاهنجرین به شهر

حسن لطفی نماینده مردم رزن ودرگزین نیز در این جلسه گفت: در حوزه کشاورزی 95 میلیارد ریال طبق تبصره 56 گرفته شده و تمام قنوات 2 شهرستان لایروبی شده است در حوزه مناطق محروم 108میلیارریال برای تأمین و ساخت 7 مدرسه، 30 درمانگاه و خانه بهداشت هزینه شده است.

32 میلیاردریال برای راهداری ، 10 میلیاردریال درحوزه برق، 45میلیاردریال از منابع ملی تأمین وپس از 3 سال شهرک گلخانه 320 هکتاری که بزرگترین شهرک گلخانه‌ای کرفس در کشور است، ساخته خواهد شد و ارتقای شاهنجرین به شهر نیز نیاز به دستور وزیر کشور و پیگیری استاندار دارد. همچنین ساخت بیمارستان 32 تخت‌خوابی قروه درگزین 10 میلیاردریال تأمین اعتبار شده که آن هم نیاز به پیگیری دارد.

 شهرک گلخانه‌ای کرفس در استان بی‌بدیل است

استاندار همدان هم  شهرستان درگزین را مهد عالمان و عارفان خواند و گفت: در دولت سیزدهم هدف خدمت به مردم است. استان همدان به کارگاه عمرانی تبدیل شده است.

دولت تمام همت خود را برای آبادانی کشور گذاشته است و یکی از پروژه‌های مهم استان شهرک گلخانه‌ای کرفس است که در استان بی‌بدیل است.

علیرضا قاسمی فرزاد افزود: در طول یکسال به اندازه 15 سال برنامه برای استان ارائه شده است. همچنین 160 هکتار زمین تغییر کاربری داده شده که منجر می‌شود  اشتغال 10 برابر شود.311 میلیارد تومان از اعتبارات سفر ریاست جمهوری به شهرستان درگزین اختصاص داده شده است.

در سفر استاندار همدان به شهرک گلخانه‌ای کرفس 2 کامیون قیر، یک دستگاه خودرو حمل زباله و 135 میلیون تومان به‌صورت نقد، جمعاً اختصاص ۲ میلیارد و ۱۱۰ میلیون تومان به شهر کرفس اختصاص یافت.

همچنین برای شهر قروه 2 میلیارد و 110 میلیون تومان تخصیص یافت که شامل؛ تکمیل برخی ماشین‌آلات مورد نیاز به مبلغ ۷۰۰ میلیون تومان و ۴ تانکر قیر به ارزش ۹۲۰ میلیون تومان و اعتبار نقدی به میزان ۴۹۰ میلیون تومان می‌باشد.

همچنین بزرگترین شهرک گلخانه‌ای غرب کشور در شهر کرفس که  320 هکتار است کلنگ‌زنی شد.

 کلنگ‌زنی مجموعه تفریحی و پارک ملت شهر قروه درگزین

شهردار قروه درگزین ضمن عرض تبریک چهل و چهارمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و دهه مبارک فجر بیان کرد: در راستای افزایش سرانه فضای سبز شهری و رفاه عمومی شهروندان به ویژه در مناطق کم برخوردار شهر قروه، مجموعه تفریحی و پارک ملت روز دوشنبه ۱۷ بهمن ماه با حضور دکتر قاسمی فرزاد استاندار محترم همدان و مسئولان استانی و شهرستان کلنگ زنی شد.

گفتنی است این مجموعه تفریحی و پارک با مساحتی بالغ بر ۶ هکتار واقع در خیابان ملت ( قلعه قدیم) با پیش‌بینی اعتبار ۴۵۰ میلیارد ریال شامل، دریاچه تفریحی، پیست اسب سواری، موزه مردم‌شناسی و... خواهد بود.

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.