پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : سه شنبه ، 26 تير 1403

کد خبر : 129813

 
جورقان ترمز ستاره سرخ را کشید

الوند نوین یک گام تا قهرمانی استان
تاریخ خبر : 1401-11-03
نویسنده : سلیمان رحیمی
     
 
 
     
متن خبر :


 در هفته هفدهم لیگ برتر استان، تیم شهدای جورقان، ترمز تیم مدعی ستاره سرخ تویسرکان را کشید تا الوند نوین همدان یک گام به جام قهرمانی استان نزدیک‌تر شود.

هفته هفدهم رقابت‌های فوتبال لیگ برتر قهرمانی باشگاه‌های استان همدان جام شهید سردار سلیمانی با انجام 4 بازی در شهرهای مختلف دنبال شد در این هفته تیم ستاره سرخ تویسرکان مقابل میهمان خود شهدای جورقان متوقف شد و الوند نوین همدان از این توقف نهایت سود را برد و با غلبه بر شهرداری مریانج به صدر جدول صعود کرد و یک گام به کسب مقام قهرمانی استان نزدیک شد.

2 تیم فانوس به دست لیگ که برای بقا تلاش می‌کنند در هفته گذشته میهمان 2 تیم صدرنشین و مدعی قهرمانی ستاره سرخ تویسرکان و الوند نوین همدان بودند.

 این 2 بازی برای هر 4 تیم حساس بود و حکم 6 امتیاز را داشت. شهرداری مریانج و شهدای جورقان برای بقا در لیگ برتر استان برای کسب امتیاز به میدان رفتند و 2 تیم مدعی، الوند نوین و ستاره سرخ که در صدر جدول، رقابت نزدیک و فشرده‌ای را برای قهرمانی دارند برای پیروزی و رسیدن به قله افتخار قدم به میدان گذاشتند.

تیم فوتبال شهدای جورقان که با هدایت محمود الماسی و حیدر طالبی در رده هشتم قرار دارد برای بقا در لیگ استان راهی تویسرکان شد تا با تیم مدعی ستاره سرخ دیدار کند. این بازی در ورزشگاه شهید هرمزی انجام شد و 2 تیم برای کسب پیروزی و 3 امتیاز بازی با تمام توان خود گام به میدان گذاشتند. 2 تیم پس از 90 دقیقه تلاش راه به جایی نبردند و سرانجام به تقسیم امتیاز رضایت دادند و ترمز یکه‌تازی ستاره سرخ کشیده شد و شهدای جورقان با کسب یک امتیاز هم به بقای خود در لیگ برتر امیدوار شد و هم راه قهرمانی تیم ستاره سرخ را ناهموار کرد.

شاگردان احسان کولیوند با از دست دادن 2 امتیاز این بازی با یک پله سقوط به رده دوم رسید و اکنون با این اتفاقات چشم به بازی هفته پایانی دارد و تا حدودی از قهرمانی دور شد مگر آنکه در هفته پایانی اتفاقاتی رقم بخورد تا ستاره سرخ کامیاب شود.

در دیگر دیدار حساس هفته، تیم شهرداری مریانج که کابوس سقوط را بیش از پیش احساس می‌کرد در ورزشگاه شهید شمسی‌پور به مصاف تیم خوب و مدعی الوند نوین همدان رفت. الوند که با رهبری سجاد جعفری و کنترل از راه دور اکبر افشاری لیگ را خوب آغاز کرد، آرام آرام خود را به جمع مدعیان نزدیک کرد و سرانجام در هفته هفدهم به آنچه می‌خواست رسید و با برتری قاطع مقابل تیم شهرداری مریانج امیدهای خود را برای رسیدن به قهرمانی با توجه به توقف ستاره سرخ افزایش داد.

تیم فوتبال شهرداری مریانج که با هدایت مجتبی مظاهری در لیگ برتر نتوانست به خواسته‌های خود برسد و با قرار گرفتن در انتهای جدول خطر سقوط را بیش از هر زمانی احساس می‌کرد در مصاف با الوند نوین، مدعی قهرمانی حرفی برای گفتن نداشت و در یک بازی که الوندی‌ها به طورکامل حاکم بودند با نتیجه 3 بر یک بازی را واگذار کرد تا با این شکست و با توجه به تساوی شهدای جورقان سقوط خود به لیگ دسته یک را قطعی بداند و اکنون آنها چشم به نتایج‌ هفته پایانی مسابقات دارند تا با سود بردن از این نتیجه‌ها در لیگ باقی بمانند.

الوند نوین در این بازی ابتدا در نیمه نخست با تک گل مهدی حاجی بابایی در دقیقه 36 از شهرداری مریانج عقب افتاد و تیم مریانجی نزدیک بود تا شگفتی‌ساز شود اما در نیمه دوم شاگردان سجاد جعفری آتش بازی راه انداختند و با 3 گل به پیروزی شیرینی دست یافتند.

در این بازی ابتدا وحید شانه‌ای در دقیقه55 ، بازی را به تساوی کشاند و سپس امین دلیلی در دقیقه 80 گل برتری را درون دروازه شهرداری مریانج کاشت و در نهایت جمال فتاحی در واپسین دقایق وقت‌های تلف شده گل سوم را به ثمر رساند تا صدرنشینی الوند نوین تثبیت شود.

در دیگر دیدارهای هفته ذوب‌‎فلزات بهارنتوانست بازیکنان خود را به حدنصاب برساند و مقابل پاسارگاد نوین نهاوند حاضر نشد تا تیم نهاوندی 3 بر صفر برنده شود و با 31 امتیاز همچنان به قهرمانی لیگ امیدوار بماند در نهاوند و ورزشگاه علیمرادیان نیز یک بازی انجام شد و طی آن تیم عقاب الوند اسدآباد مقابل میزبان خود یاران داریوش 2 بر یک به پیروزی رسید در این بازی ابتدا حامد مولوی در دقیقه 58 از روی نقطه پنالتی برای عقاب گلزنی کرد و سپس فرامرز انصاری در دقیقه 61 گل دوم را به ثمر رساند و در دقایق پایانی بازی نیز یاران داریوش موفق شدند یکی از گل‌های خورده را جبران کنند و بابک سلطانی در دقیقه 86 فاصله را به حداقل رساند و سرانجام تیم عقاب با این پیروزی 23 امتیازی شد و جایگاه خود را در رده پنجم تثبیت کرد.

در حال حاضر، 3 تیم الوند نوین همدان، ستاره سرخ تویسرکان و پاسارگاد نوین به ترتیب با 33، 32 و 31 امتیاز رده‌های نخست تا سوم جدول را به خود اختصاص دادند و رقابت تنگاتنگی برای رسیدن به مقام قهرمانی لیگ دارند و سرنوشت قهرمانی به بازی‌های هفته پایانی کشیده شد.


در انتهای جدول نیز شهرداری مریانج در یک قدمی سقوط قرار دارد.


 در هفته پایانی که پس از سرما و یخبندان به احتمال زیاد این هفته برگزار خواهد شد تیم صدرنشین مسابقات، الوند نوین از تیم شگفتی‌ساز جورقان پذیرایی می‌کند و برای رسیدن به قهرمانی باید خاکریز شهدای جورقان را فتح کند. تیم ستاره سرخ تویسرکان، تیم دوم جدول در بهار با ذوب فلزات این شهر بازی دارد و امیدوار است تا با غلبه بر ذوب و توقف الوند نوین به قله آرزوهای خود برسد و تیم پاسارگاد نوین نیز در همدان با مهر همدان بازی دارند.

شاگردان علیرضا بابایی در این بازی ضمن پیروزی بر مهر، منتظر نتایج 2 بازی دیگر خواهند بود تا شاید به جام قهرمانی نزدیک شوند و در دیدار تشریفاتی نیز 2 تیم داریوش نهاوند و شهرداری مریانج در نهاوند به مصاف هم می‌روند.

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.