1402-07-021402-07-12bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : چهارشنبه ، 12 مهر 1402

کد خبر : 132206

 
3 انتصاب در استانداری همدان فریدونی مدیر کل سیاسی استان شد
تاریخ خبر : 1402-03-03
نویسنده : سمانه جهانگیری عرش
     
 
 
     
متن خبر :


 در سال منتهی به انتخابات؛ استاندار سه انتصاب جدید را در حوزه سیاسی رقم زد تا سرآغاز فصلی نو برای فعالیت سیاسی استان باشد.

 در مراسمی با حضور حسن رضانیا معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار همدان غلامرضا فریدونی به عنوان مدیرکل دفتر امور سیاسی و انتخابات استانداری همدان منصوب شد. فریدونی پیش تر مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری همدان بود.

در این مراسم همچنین مهدی اخوان برای مدت تصدی مدیرکل امنیتی و انتظامی مورد تکریم قرار گرفت و به عنوان مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری معرفی شد.


مجتبی اسماعیلی نیز از معاونت اداره‌کل دفتر امور انتظامی و امنیتی به مدیرکلی این دفتر ارتقا یافت.

غلامرضا فریدونی دارای مدرک دکتری فقه و حقوق اسلامی است و سابقه فعالیت به عنوان استاد دانشگاه، دبیر آموزش و پرورش، رئیس دفتر نماینده ولی فقیه در استان، معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، فعال اجتماعی و فعال در حوزه رسانه، سرپرست روزنامه کیهان در استان، مدیرمسئول نشریه همدان سلام و مدیرعامل خیریه دارالاحسان مهدیه همدان را دارد.

با نیم‌نگاهی به آرایش سیاسی جدید می‌توان چنین تصور کرد که بدنه سیاسی استان تغییری اساسی به خود دیده است.

بی گمان برای اینکه این دومینوی تغییرات به سطح زندگی مردم برسد و مردم در زندگی روزمره به‌نحو ملموسی این تغییرات را حس کنند، لازم است بدنه سیاسی استان و مدیران سطح میانی نیز با راهبردها و رویکردهای مسئولان بالاتر همراه بوده و عمیقا به آنها باور داشته باشند تا در عرصه اجرا برای تحقق آنها بکوشند.

آنچه مسلم است این است که درهیاهوی موجود برای بالا بردن مشارکت مردمی و نیز موفقیت در امر انتخابات پیش رو علاوه بر تغییر مدیران دولت سیزدهم، اگر دولت مصمم به تغییر وضع موجود است، راهی جز تغییر مدیرانی که عملکرد ضعیفی دارند ندارد.

 در غیر این‌صورت باید قید مهم‌ترین اتفاق سیاسی سال را که میزان مشارکت مردم نقش تعیین کننده‌ای دارد را بزند. چه اینکه صرف لحاظ این آرمان در سیاستگذاری‌های کلان برای تحقق این امر کفایت نمی‌کند و تا مادامی که مدیران تکانی به خود ندهند نمی‌توان انتظار داشت که انتخابات امسال در این وضع حساس به مانند گذشته‌ها باشد.

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.