1401-08-291401-09-09bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : چهارشنبه ، 9 آذر 1401

کد خبر : 124787

 
خمشگین‌‌ترین مردم در کدام کشور جهان زندگی می‌کنند؟
تاریخ خبر : 1401-04-18
     
 
 
     
متن خبر :

در یک گزارش بین‌المللی احساسات مردم در سرتاسر جهان مورد پایش قرار گرفت و سطح خشم در میان شهروندان ۱۰۰ کشور ارزیابی شد.

 

به گزارش اعتمادآنلاین، روزنامه اماراتی الخلیج به نقل از گزارش موسسه نظرسنجی گالوپ که در رابطه با نوع روحیه تهیه شده، لبنانی‌ها را خشمگین‌‌ترین مردم در میان تمام کشورهای جهان اعلام کرد.

در نظرسنجی صورت‌گرفته از سوی این موسسه بین‌المللی پایش نظرات، حدود ۴۹ درصد از ساکنان لبنان اعلام کردند روز قبل از انجام این نظرسنجی خشمگین شده‌اند و در مقایسه با دیگر کشورهای جهان بالاترین نسبت را به خود اختصاص دادند.
 

به گفته کارشناسان، مشکلات اقتصادی، تورم گسترده و انفجار بندر بیروت که در سال ۲۰۲۰ منجر به تخریب بخش‌های زیادی از پایتخت شد، موجی از خشم را در میان مردم علیه دولت برانگیخته است.

در ترکیه نیز که از مشکلات گسترده اقتصادی و تورم حتی پیش از جنگ اوکراین رنج می‌برد نسبت خشم در میان ساکنان به ۴۸ درصد رسیده است، در حالی که ارامنه که جنگ سال ۲۰۲۰ با آذربایجان را تجربه کرده‌اند با ۴۶ درصد در رده سوم خمشگین‌‌ترین مردم جهان قرار گرفتند.

در این بین بعد از سال‌های متمادی جنگ و ناامنی، عراقی‌ها و افغانستانی‌ها همچنان جایگاه خود را در صدر این لیست حفظ کردند. این در حالی است که مردم کشورهای مالی و سیرالئون هم با ۳۵ درصد سهم جزو کشورهای حاضر در رأس این لیست به شمار می‌روند.

 

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.