1401-08-291401-09-09bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : چهارشنبه ، 9 آذر 1401

کد خبر : 126705

 
مدیرعامل شرکت سیاحتی علیصدر:

ما مستأجر ثروتمند هستیم
تاریخ خبر : 1401-06-30
     
 
 
     
متن خبر :

■ چهاربانده شدن جاده علیصدر تصویب و تخصیص اعتبار شده است وزارت راه و شهرسازی این پروژه را پیگیری می‌کند.
■ شرکت علیصدر  هزار نفر اشتغال مستقیم و ۲ هزار نفر اشتغال غیرمستقیم ایجاد کرده است
■ تحقیق و تفحصص در علیصدر یک درخواست به حق است و تا 3 ماه دیگر طول خواهد کشید
■ شرکت علیصدر مستاجر میراث فرهنگی است اما ما مستاجر ثروتمند هستیم
■ در مزایده واگذاری غار در ماه های آتی هرکس قدرت رقابت داشت وارد شود
■ کرونا برای غار علیصدر ۴۰ میلیارد تومان بدهی رقم زد


 این نکات گزیده ای از مهمترین مواردی بود که در نشست هم اندیشی اصحاب رسانه با مدیرعامل شرکت سیاحتی علیصدر در هتل کتیبه همدان مطرح شد .
مدیر عامل شرکت سیاحتی علیصدر با اشاره به اینکه این شرکت هنوز هم درگیر پس‌لرزه‌های کروناست، گفت: بدهی‌های شرکت حدود ۴۰ میلیارد تومان است که طبق برنامه‌ریزی‌ها با اولویت‌ها آنها را پرداخت می‌کنیم.
کریم ملکی در جلسه هم‌اندیشی با رسانه‌ها اظهار کرد: با شیوع کرونا دوران سختی برای گردشگری همدان رخ داد، به ویژه برای مجموعه‌ای مثل علیصدر که تمام درآمد آن و فعالیتش در گرو حضور گردشگر است و اگر گردشگری نباشد، با مشکلات جدی مالی روبرو خواهد شد.
وی ادامه داد: چند سالی که در دوران کرونا به سر بردیم، آسیب جدی به پیکره شرکت علیصدر وارد شد زیرا مجبور شدیم وام‌هایی دریافت کنیم و اماکنی را اجاره دهیم تا حقوق پرسنل تامین شود.
مدیرعامل شرکت سیاحتی علیصدر بدهی کنونی شرکت علیصدر را ۴۰ میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: این بدهی‌ها به اولویت در حال پرداخت است و خوشبختانه از ۱۳ و ۱۴ خرداد که با موج ورود گردشگر مواجه شدیم، با همراهی پرسنل و همکاران خدمات خوبی به گردشگران ارائه شد.
وی اضافه کرد: غار علیصدر می‌تواند روزانه ۸ هزار نفر را پذیرش کند که از این ظرفیت حدود ۵۰ درصد هنوز محقق نشده که این مسئله به وضعیت اقتصادی و اولویت سفر در خانواده‌ها نیز بستگی دارد.
ملکی با بیان اینکه غار علیصدر و مجتمع عباس‌آباد هزار نفر اشتغال مستقیم و ۲ هزار نفر اشتغال غیرمستقیم ایجاد کرده است افزود: خوشبختانه اکنون هیچ بدهی به پرسنل نداریم و تمام معوقات آنها پرداخت شده است.
مدیرعامل شرکت سیاحتی علیصدر عنوان کرد: شرکت علیصدر مستاجر میراث فرهنگی است و امسال قرارداد ما به پایان می‌رسد و هر کسی که توانایی دارد می‌تواند پایان سال در مزایده شرکت کند.
وی تصریح کرد: در حال حاضر شرکت علیصدر بدهی‌هایی به ادارات و ارگان‌های مختلف دارد که با نشست‌های تخصصی که با مسوولان کشوری داشتیم مقرر شد پرداخت بدهی‌ها به صورت اقساطی باشد تا بتوان به مرور پرداخت کرد‌.
مدیرعامل شرکت سیاحتی علیصدر با بیان اینکه به چهاربانده شدن علیصدر اعتبار تخصیص یافته است تصریح کرد: جاده اختصاصی علیصدر مشکلات داشت که وزارت راه و شهرسازی نیز برای آن برنامه دارد تا بتواند این پروژه را به سرانجام برساند.
وی به استقبال خوب زائران اربعین حسینی در بازگشت از کربلا در بازدید از غار علیصدر اشاره کرد و گفت: در این زمینه نسبت به سال قبل از شیوع کرونا افزایش چشمگیری داشتیم‌.
ملکی ضمن تاکید بر اینکه علیصدر تنها مجموعه و متولی گردشگری نیست گفت: همدان مجموعه‌های مختلفی از صنایع‌دستی و گردشگری دارد که می‌تواند با در کنار هم قرار گرفتن به عنوان یک بسته گردشگری به کشور معرفی شود و میراث فرهنگی می‌تواند در این زمینه مجموعه‌های گردشگری را در کنار هم جمع کند.
وی در خصوص روند تحقیق و تفحصص از شرکت علیصدر و اینکه چه زمانی به پایان می‌رسد بیان کرد: تحقیق و تفحصص به دوران مدیریت بنده مربوط نیست بلکه به کل شرکت ربط دارد که مجلس به درستی تصویب کرده و سه ماه دیگر هم تمدید شده است.
در پایان اهالی رسانه دیدگاه‌های خود در زمینه مسائل و مشکلات گردشگری به ویژه مجموعه غار علیصدر را بیان کردند.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.