پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : سه شنبه ، 21 مرداد 1399

کد خبر : 71639

 
ثبت نام اربعین از مردادماه آغاز می‌شود
تاریخ خبر : 1395-03-25
     
   
     
متن خبر :

 ثبت‌نام اربعین در سامانه «سماح» از ابتدای مردادماه امسال آغاز می‌شود.
رئیس سازمان حج و زیارت از آمادگی پذیرش مشتاقان زیارت اربعین در سامانه «سماح» این سازمان از ابتدای مرداد ماه امسال خبر داد.
به گزارش ایسنا، سعید اوحدی در جلسه ساماندهی اعزام زائران اربعین با حضور نمایندگان دستگاه‌های مختلف کشور در سازمان حج و زیارت برگزار شد، بر ضرورت برنامه‌ریزی برای اعزام منسجم زائران اربعین حسینی (ع) تأکید کرد.
وی با اشاره به ظرفیت‌های موجود در سامانه سماح، بیان کرد: در اعزام‌های سال گذشته ایام اربعین، عمده مشکلات در مرزهای خروجی کشور مربوط به زائرانی بود که بدون ثبت نام در سامانه سماح راهی مرزهای کشور شده بودند و مسائل جدی را در مرزها به وجود آوردند.
اوحدی به جلسه اخیر ستاد مرکزی اربعین اشاره کرد و افزود: بر اساس مصوبات این جلسه تصمیم بر آن شد به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود تا همه مشتاقان زیارت اربعین در سامانه سماح ثبت‌نام کنند تا زمان و مرز خروج زائران مشخص و قابل پیش‌بینی باشد و در صورت لزوم، امکانات این سامانه توسعه یابد. همچنین برای آگاه کردن زائران، اطلاع‌رسانی‌های لازم بویژه از سوی صداوسیما صورت گیرد.
وی درباره ساماندهی اعزام اتباع خارجی که از طریق مرزهای ایران در ایام اربعین به عتبات اعزام می‌شوند، گفت: درخواست می‌شود بخش ویژه‌ای برای ساماندهی این گروه از زائران در سامانه سماح ایجاد شود. همچنین دسترسی‌های لازم برای دیگر دستگاه‌های دست‌اندرکار در سامانه سماح فراهم شود.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.