پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : جمعه ، 10 آذر 1402

کد خبر : 123326

 
فرماندار بهار درشورای اداری لالجین تاکید کرد

مشارکت وهمراهی مردم یاریگر دولت در رفع مشکلات
تاریخ خبر : 1401-02-01
     
 
 
     
متن خبر :

  بهار _خبرنگار همدان پیام: نشست شورای اداری  مسئولان بخش لالجین  با حضور فرماندار شهرستان بهار،امام جمعه و بخشدار لالجین، شهرداران و اعضای شوراهای اسلامی شهرهای لالجین  و مهاجران و مسولان ادارات در بخشداری لالجین برگزار شد.
  فرماندار شهرستان بهارگفت: با تعامل و همگرایی شوراها و شهرداران می توان بسیاری از مشکلات را رفع نمود.  روح الله نباتی برمشارکت و همراهی مردم در  برنامه ها تاکیدکرد وافزود: مشارکت همگانی، دولت را در رفع برخی از مشکلات یاری می کند.
 شهرجهانی لالجین باظرفیت اشتغالزایی وتولید، کوتاهی مسئولی را نمی پذیرد
 امام جمعه لالجین  ظهارداشت: درشهر جهانی سفال با توجه به شرایط اقتصادی آن لازم است مسئولان پای کار باشند. حجت الاسلام حسین محققی تصریح کرد: باتوجه به اینکه در لالجین شرایط ویژه ای برای تولید و اشتغالزایی وجود دارد، کوتاهی هیچ مسئولی قابل قبول نیست و همه باید از تمام ظرفیت های لازم برای رفع مشکلات مردم استفاده کنند.
میرزایی، بخشدار لالجین نیز گفت: با به کارگیری تمامی ظرفیت های منطقه و شهرستان باید در مسیر محقق شدن شعار سال تلاش کنیم.

 پرونده های کمیسیون ماده پنج درانتظار رفع بلاتکلیفی
شهردار لالجین هم اظهارداشت:رفع موانع پذیرش پرونده های تغییرکاربری املاک شهروندان لالجین در کمیسیون ماده ۵ اداره کل راه و شهرسازی و مراجع بالادستی به منظور برطرف شدن مشکلات صدور پروانه ساختمانی تعداد کثیری از شهروندان که موجب بلاتکلیفی و ضرر و زیان اقتصادی همشهریان شده است. سیدرضا موسوی ادامه داد: رفع موانع صدور موافقت اصولی و فراهم نمودن شرایط تغییر کاربری اراضی مجتمع کارگاهی صنایع دستی سفال، واقع در ابتدای جاده کوریجان به منظور رفع مشکل تامین گاز کارگاهی و فراهم شدن شرایط احداث کارگاههای صنایع دستی وتامین زمین برای اقدام ملی مسکن(مسکن مهر) توسط اداره کل راه و شهرسازی استان، با توجه به ثبت نام بیش از پانصد نفر از خانوارهای شهر لالجین ضروری است.

 شهرجهانی لالجین وطرحهایی که باید اجرایی شود
رئیس شورای اسلامی شهر لالجین هم دراین نشست بابیان اینکه تجدید نظر در شاخص های تخصیص اعتبارات تملک دارائی  بویژه برای شهر لالجین بعنوان یک شهر جهانی  بایستی مورد توجه قرار گیرد،بر لزوم اهتمام جدی به چهاربانده شدن راه معروف به ینگجه  ، اصلاح شبکه آب شرب لالجین به دلیل فرسودگی شبکه ونیز اهتمام به بهبود کیفیت آب شرب  ، توسعه شبکه فاضلاب شهر لالجین به منظور بهره مندی تمامی شهروندان از فاضلاب شهری ، شفاف سازی در خصوص نحوه واگذاری زمینهای فاز دوم شهرک وتسریع در استقرارمسکن ملی در لالجین تاکید کرد.
ذکریااسدی افزود: افزایش محدوده شهری درجهت کاهش قیمت زمین  ، توجه ویژه به حوزه ورزش  واهتمام به افزایش سرانه ورزشی باتوجه به ظرفیتهای موجود در سطح شهر  ، ضعف نظارت موثر به بازار ونیز نانوایی ها، کیفیت پایین نان در اغلب نانوایی ها ونیز تعطیلی اکثر نانوایی ها در نوبت بعد از ظهر، کمبود برخی از اقلام دارویی در درمانگاه شبانه روزی لالجین، عدم پذیرش نسخه الکترونیکی در داروخانه شبانه روزی لالجین، لزوم توجه به جمعیت ۳ الی  ۵ هزارنفری  شناور شهر  لالجین اضافه بر آمار رسمی شهر  در توزیع سهیمه های مختلف را ازدیگر مطالبات مردم شهر جهانی لالجین بیان کرد که نیازمند توجه ویژه ومساعدت مسئولان ذیربط است.

 مهاجران نیازمند توجه بیشتر برای تخصیص اعتبارات
ناظمی شهردار مهاجران نیز بیان کرد: برخورد با ساخت و سازهای غیر مجاز، تسهیل در تفکیک اراضی شهری که منجر به کاهش قیمت زمین، راون شدن ترافیک و خدمات رسانی مطلوبتر به مردم خواهد شد
علی اکبر ناظمی ادامه داد: با توجه به ضعیف بودن زیرساختهای شهری و نیز امکانات و وسایل و تجهیزات شهرداری نیازمند توجه ویژه فرمانداری در تخصیص اعتبارات به شهرداری هستیم.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.