پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : چهارشنبه ، 6 تير 1403

کد خبر : 126088

 
روستاهای سدکلان مستعد جذب گردشگران کشاورزی
تاریخ خبر : 1401-06-03
     
 
 
     
متن خبر :

 ملایر _ خبرنگار همدان پیام: روستاهای محور سد کلان پتانسیل خوبی برای جذب گردشگری کشاورزی ، بوم گردی و روستایی دارند .
رئیس میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری ملایر در نخستین نشست کمیته ساماندهی گردشگری محور سد کلان که با حضور بخشدار زند ، ادارات مرتبط و دهیاران روستاهای اطراف سد برگزار شد ، گفت : با توجه به  پتانسیل بالای گردشگری سد کلان و همچنین طبیعت بکر روستاهای اطراف سد ، ظرفیت بسیار مناسبی برای توسعه گردشگری کشاورزی و راه اندازی اقامتگاه های بوم گردی در این محور وجود دارد که می تواند در توسعه اقتصادی این منطقه بسیار اثر گذار باشد .
ابراهیم جلیلی ، توسعه گردشگری توسط اهالی منطقه از طریق ایجاد گردشگری کشاورزی ، بوم گردی ، روستایی و نیز از نگاه کلان یعنی ایجاد تأسیسات گردشگری توسط سرمایه گذار بخش خصوصی با استفاده از اراضی ملی و به صورت مجتمع با سرمایه کلان را از جمله پتانسیل های بی نظیر این محور عنوان کرد و گفت : در این راستا ، امور منابع آب و منابع طبیعی ضوابط خود را به کمیته ساماندهی گردشگری سد کلان اعلام کنند .  
به گفته وی ، بر اساس بند 16مصوبات میز خدمت دهستان کمازان سفلی این کمیته در راستای رسیدگی به مشکلات حوزه سرمایه گذاری در حوزه سد کلان تشکیل شده است.
بخشدار زند نیز در این نشست بر تشکیل کمیته گردشگری منطقه سد کلان تأکید و بیان کرد : منطقه دهستان کمازان سفلی یکی از بهترین مناطق دارای ظرفیت توسعه گردشگری است که نیاز به تسهیل ضوابط توسط دستگاهها و مشارکت جوامع محلی دارد .
محمد فارسی با تأکید بر تعیین تکلیف اعضا و تشکیل ماهیانه کمیته ، گفت : ضرورت دارد برای حصول نتیجه مطلوب این کمیته هدفمند حرکت کند .
گفتنی است در این نشست ؛ مشکلات سرمایه گذاران و نظرات و پیشنهاداتی در این باره بیان و بررسی شد .

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.