پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : پنجشنبه ، 3 فروردين 1402

کد خبر : 125206

 
اسدآباد در وضعیت آبی کرونایی
تاریخ خبر : 1401-05-04
     
 
 
     
متن خبر :


 مدیر روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی اسدآباد از وضعیت آبی کرونایی این شهرستان خبر داد.
حسین سلیمانی در گفت‌وگو با ایسنا اظهارکرد: در حال حاضر سه بیمار مشکوک در بخش کرونایی شهرستان بستری هستند ضمن اینکه شب گذشته ۵ بیمار سرپایی مشکوک به اورژانس بیمارستان مراجعه داشته‌اند.
وی با بیان اینکه از ۲۵ تیر تا ۳۱ تیرماه دو فوتی منفی در شهرستان گزارش شده است، تصریح کرد: طی مدت فوق تعداد سه مورد رپید تست در بخش درمان و مراقبت کرونا در شهرستان انجام شده که از این تعداد رپید تست انجام شده یک مورد مثبت بوده است.
سلیمانی  همچنین خاطر نشان کرد: از ۲۵ تا ۳۱ تیرماه نیز در بخش مراقبت کرونا ۵۶ مورد پی سی آر انجام گرفته که ۲۲ مورد از این تست‌ها مثبت بوده‌اند.
سلیمانی  با تاکید بر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در سطح شهرستان با توجه به وضعیت زرد استان همدان تصریح کرد: بیماران زمینه‌ای در  نسبت به استفاده از ماسک در فضاهای شلوغ و سر بسته حساسیت ویژه‌ای داشته باشند.
وی با اشاره به اینکه واکسن تزریقی دُز اول بیشترین تعداد واکسن را در جمعیت هدف سطح شهرستان به خود اختصاص داده است، اظهار کرد: دُز دوم نیز از نظر واکسن تزریقی بعد از دُز اول بیشترین تعداد ترزیق را داشته اما دُز سوم و چهارم تعداد واکسن‌های تزریقی کمتری را به خود اختصاص داده است.
وی در پایان با تأکید بر والدین برای دریافت واکسن کودکان بالای پنج سال خود بیان کرد: افرادی که شش ماه از زمان دریافت واکسن قبل آنان گذشته باشد، دریافت دُز یادآور آنان ضرورت خواهد داشت. هادی کبیر خاطر نشان کرد:در حال حاضر تنها بیمارستان شهرستان از نعمت حضور بیش از ۳۰ پزشک متخصص در رشته‌های گوناگون بهره مند می‌باشد که این امر نسبت به بیمارستان‌های همتراز بی نظیر است.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.